Viesojoties Latvijā, izvēlamies auto īri!

Pirms pieciem gadiem mēs ar manu vīru un diviem bērniem pārvācāmies uz Lielbritāniju. Mazie sāka apmeklēt vietējo skolu, bet mēs abi atradām labi apmaksātus darbus. Pamazām iekārtojāmies šajā valstī uz pastāvīgu dzīvi un nolēmām, ka ir pienācis laiks pārdot īpašumus, kas bija palikuši Latvijā – dzīvokli un automašīnu. Par iegūto naudu iegādājāmies lielāku mājokli šeit, un ar savu izvēli esam apmierināti.

Tomēr vismaz reizi gadā cenšamies doties ilgākā atvaļinājumā uz Latviju. Šeit palikuši daudzi mūsu radinieki un draugi, kurus regulāri apciemojam. Cenšamies arī atvest dažādas interesantas un mīļas dāvanas, un, braucot prom, paņemt našķus, kas mums pietrūkst ārvalstīs, un aizvest nelielus suvenīrus mūsu Anglijas draugiem.

Pagājušajā reizē, viesojoties Latvijā, saskārāmies ar nepatīkamu situāciju. Mūsu daudzie draugi un radinieki dzīvo katrs savā Latvijas malā un iepriekš, viņus apciemojot, izmantojām mūsu automašīnu, kas laikā, kad bijām prom, atradās pie vīra brāļa Rīgā. Taču tagad auto bija pārdots, līdz ar to mūsu ceļošanas iespējas bija ierobežotas. Iesākumā vēlējāmies izmantot sabiedrisko transportu, tomēr tādā veidā patērējām ilgas stundas ceļā un nemitīgie pārbraucieni bija neērti. Bērniem bija grūti izturēt garo laiku autobusā, bet mēs netikām galā ar neskaitāmajiem dāvanu saiņiem.

Šoreiz, plānojot savu ceļojumu, mēģinājām atrast piemērotu risinājumu šai problēmai. Apsvērām iespēju aizņemties auto no draugiem, taču sapratām, ka nevaram viņus uz septiņām dienām atstāt bez pārvietošanās līdzekļa. Tāpat nevarējām lūgt, lai mūs ved kāds no radiniekiem – bieži vien mainījām plānus pēdējā brīdī, nebūtu prātīgi kādam lūgt pielāgot mums savu dienas grafiku.

Vīra brālis ieminējās, ka viņa paziņas, apciemojot Rīgu, izmanto „Sixt” auto nomu. Mašīnu iespējams izīrēt uz nepieciešamo dienu skaitu un, dodoties prom, atgriezt atpakaļ.

Īstermiņa auto īre

Izpētot „Sixt” mājaslapu, sapratām, ka tas ir tieši tas, kas mums nepieciešams. „Sixt” auto īre Latvijā ir izdevīga iespēja iznomāt tieši mums piemērotu auto uz noteiktu dienu skaitu. Piedāvājumā ir visdažādākie automašīnu modeļi, kuru vecums nepārsniedz divus gadus – tādējādi varam būt droši par mašīnas kvalitāti. Tāpat jāatzīmē, ka auto īrei pieejamo mašīnu klāsts bija īpaši plašs – varējām izvēlēties gan kompaktu vieglo automobili, gan ietilpīgu ģimenes auto. Ņemot vērā, ka plānojām apmeklēt arī radiniekus, kas dzīvo laukos, gluži nomaļus no šosejas, izvēlējāmies džipu. Ja iepriekš nokļūšana līdz galamērķim vienmēr sagādāja grūtības, tad šoreiz zinājām, ka varēsim braukt droši.

Tā kā nedzīvojam Latvijā, bijām īpaši priecīgi par iespēju laikus rezervēt vēlamo automobili. „Sixt” auto īre pieejama ne tikai klātienē un pa tālruni, bet arī internetā. Šeit atrodama detalizēta informācija par katru automašīnu, unnorādīti iespējamie ierobežojumi. Izvēloties vietnē vēlamo auto modeli un atzīmējot, uz cik dienām to plānots iznomāt, tiek aprēķinātas kopējās izmaksas, kas palīdz jau laikus ieplānot tēriņus un pārliecināties, ka izraudzītais automobilis ietilpst vēlamajā cenu kategorijā. Aprēķinātajā summā iekļauta arī civiltiesiskā apdrošināšana un apdrošināšana pret auto zādzību vai bojājumiem – bijām patīkami pārsteigti, ka arī šīs formalitātes jau būs nokārtotas.

Turklāt „Sixt” auto nomas punkti atrodami vairākās Latvijas pilsētās, tādējādi varējām izvēlēties arī sev ērtāko auto saņemšanas vietu. Lai padarītu braucienu pēc iespējas komfortablāku, savu mašīnu izvēlējāmies saņemt jau Rīgas Lidostā. Lai gan mūsu lidmašīna Rīgā ielido naktī, „Sixt” auto nomas punkts strādā visu diennakti, tāpēc bez aizķeršanās varējām turpināt ceļojumu.