Vannasistabas ierīkošana un projektēšana

vannasistabas mēbelesVannasistaba patiešām nav tā vieta, uz kuru vispirms vedam viesus, taču jāatzīst, ka šī telpa ir ļoti svarīga ērtai dzīvei. Tātad nav pārsteigums, ka vannasistabas ierīkošana un projektēšana ir atbildīgs un daudz pacietības prasošs posms. Ar ko sākt? Kāds vannasistabas aprīkojums būs nepieciešams? Varbūt labāk vannas ierīkošanas darbus uzticēt profesionāļiem?

Ja vannas telpu radāt bez dizainera vai arhitekta palīdzības, svarīgākais ir visu saplānot līdz sīkākajām detaļām: sākot ar mēbelēm un vannas aprīkojumu un beidzot ar individuālā stila meklēšanu. Tāpēc pirmais solis, kas būtu jāsper, – uzzīmēt vannasistabas skici: uz papīra lapas atzīmējiet, kur atradīsies vannasistabas mēbeles, aprīkojums, kur būs elektrības kontaktligzdas un citi sīkumi. Ar šāda plāna palīdzību būs daudz vienkāršāk raiti iedzīvināt vannasistabas projektu. Lūk, daži padomi, kas palīdzēs izvairīties no kļūdām, ierīkojot vai remontējot vannasistabu.

Vannasistabas aprīkojums un mēbeles

Šobrīd vannasistabas mēbeļu izvēle ir ļoti plaša, piemēram, tikai interneta veikalā Pigu.lt var atrast vairāk nekā divus simtusvannasistabai paredzētu mēbeļu un iekārtu. Turklāt interjera dizaineri katru gadu pārspēj paši sevi un piedāvā arvien radošākus un interesantākus vannasistabas interjera risinājumus. Tomēr aizrauties ar vannasistabas interjera idejām, kuras parādās žurnālu lappusēs, pārāk nevajadzētu, īpaši, ja nevarat lepoties ar lielu un plašu vannasistabu. Protams, “aizņemties” idejas var, taču speciālisti atgādina, ka viss vannasistabas aprīkojums jāizvēlas, ņemot vērā vannas izmēru, ģimenes locekļu skaitu un paradumus. Vannasistabas mēbelēm jābūt ergonomiskām.Tas nozīmē, ka skapīšos jāietilpst visiem higiēnas piederumiem, dvieļiem un citām nepieciešamajām lietām. No otras puses, mēbelēm nebūtu jāpārblīvē telpa, lai ir ērti pārvietoties. Ja vannasistaba ir nestandarta, vienmēr var padomāt par iespēju iegādāties mēbeles, kas izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma.

Dzīties pakaļ modes tendencēm vairs nav moderni

Katra mājokļa saimnieka gaume atšķiras. Varbūt Jums patīk klasisks stils, kas aizrauj ar pasteļkrāsām, bet varbūt esat pārliecināts minimālisma interjera cienītājs, kuram nepatīk aizkraut telpu ar mantām. Neskatoties uz to, būtu jāatceras, ka vannasistabas aprīkojums un mēbeles var veiksmīgi kalpot vairākas desmitgades. Tas nozīmē, ka, radot vannasistabas interjeru, būtu jāpadomā nākotnes perspektīvā: vai interjers būs praktisks, vai tas nekļūs garlaicīgs pēc dažiem gadiem, vai būs ērti kustēties, vai būs pietiekami vietas visu nepieciešamo mantu novietošanai un tml. Nekad nekļūdīsieties, izvēloties universālu, klasisku interjeru, kas nav uzstājīgs un kaprīzs. Turklāt vannasistabas dizains ir atkarīgs no telpas izmēra: jo telpa ir mazāka – jo sienu un mēbeļu krāsām vajadzētu būt gaišākām.

Flīzes? Varbūt dušas paliktnis?

Šodien biezie un augstie dušas kabīnes paliktņi ir zaudējuši savu popularitāti. Mazā vannasistabā tie izskatās kā īsti “monstri” un vizuāli tikai vēl vairāk samazina telpu, bet lielā vannasistabā izskatās nepārāk moderni un mūsdienīgi. Ja vēlaties radīt stilīgu vannasistabu un piešķirt tai telpiskumu, izvēlieties dušas kabīni, kura sastāv no stikla sieniņas, flīzēm un trapa vai teknes. Taisnības labad jāpiebilst, ka šādas dušas ierīkošana ir diezgan sarežģīta un nav lēta, jo jāizveido slīpums un laba izolācija, tāpēc šo darbu nāksies uzticēt profesionāļiem.

Zemapmetuma sistēmas – vairāk telpas

Sienā iebūvēta izlietne, tualetes pods vai bidē – moderns risinājums, kas vannasistabai piešķir telpiskuma un estētisku sajūtu. Turklāt tā ir praktiska izvēle, ko tiešām novērtēsiet, kad nāksies mazgāt grīdu. Protams, šādas sistēmas uzstādīšanai nepieciešama papildu sieniņa un pieredzējuši santehniķi, kuriem var nākties no jauna ierīkotūdensvada un kanalizācijas caurules. Ja šādas investīcijas šķiet pārāk lielas, nāksies meklēt vannasistabas aprīkojumu, kas atbilstu esošajai situācijai.

Apsildāmo grīdu ierīkošana

Apsildāmās grīdas – īsts komforts, kas iepriecinās, ienākot vannasistabā, taču par apsildāmajām grīdām būtu jāpadomā vēl pirms santehnikas darbiem. Tātad iepriekš jāparūpējas par apsildāmās grīdas projektu. Speciālisti iesaka iepriekš sagatavot cauruļu novietojuma plānu, jo grīdu apsilde zem daudzām vannasistabas mēbelēm nav praktiska un ekonomiska. Vannasistabas grīdu var apsildīt ar elektrību vai ūdeni. Ja dzīvojat dzīvoklī un izlemsiet grīdu apsildīt ar ūdeni no kopējās daudzdzīvokļu apkures sistēmas, nāksies visus plānus saskaņot ar kaimiņiem un mājas kopsapulcē, ja tāda ir. Mazam grīdas laukumam speciālisti iesaka izvēlēties elektrisko grīdas apsildi. Savukārt privātmāju īpašniekiem grīdu apsilde ar ūdeni ir daudz ekonomiskāka izvēle.

Elektrība vannasistabā

Viens no pirmajiem vannasistabas remontdarbiem – elektrības instalācija. Speciālisti iesaka, plānojot elektroinstalāciju, vispirms vannasistabas plānā atzīmēt apgaismojuma zonas. Papildus pamata apgaismojumam būtu jāparedz arī spoguļa un vannas apgaismojums. Būtu jāizvēlas lampiņas, kas ir paredzētas mitrām telpām. Turklāt jāpadomā arī par elektrības kontaktligzdu vietām, lai rozetes izskatītos estētiski un piekļuve tām būtu ērta.