Tīra veļa ik dienu – Veļas mašīnas izvēle

velas masinasŠodien reti kurā mājsaimniecība nebūs atrodama veļas mašīna – tā lieliski ietaupa laiku, kā arī krietni vien atvieglo ikdienas mājas darbus. Ja esam nolēmuši iegādāties jaunu veļas mašīnu, noteikti ir vērts apskatīt visu tik plašo piedāvājumu klāstu, lai atrastu un izvēlētos pašu piemērotāko.

Vispraktiskāk būtu sākt meklējumus, apzinoties, kur īsti veļas mašīnu plānojam novietot. Protams, lieliski, ja varam iekārtot atsevišķu veļas mazgāšanas telpu, kur vietas pietiks gan veļas mašīnai, gan žāvētājam un arī veļas statīvam, nemaz nerunājot par netīrās veļas kasti. Taču pavisam reti ir iespējams atvēlēt šādu telpu tikai veļas mazgāšanai vien, tādēļ objektīvi novērtēt, cik daudz vietas var izmantot veļas mašīnai ir gluži nepieciešams. Turklāt novērtēt tā, lai veļas mašīna ne tikai tiktu novietota tai paredzētajā vietā, bet arīdzan būtu viegli piekļūt un darboties ar ierīci. Veļas mašīnas gan ir aptuveni vienādas, tomēr izmēri var stipri atšķirties.

Pircējam iespējams izvēlēties starp divu veidu veļas mašīnām – ir pieejamas gan no augšas ielādējamās veļas mašīnas, gan no sāniem ielādējamās ierīces. Tiesa, no augšas ielādējamās veļas mašīnas pie mums nav īpaši populāras, lielākoties eiropieši izvēlas no sāniem ielādējamās veļas mašīnas.

Tā kā no sāniem ielādējamās veļas mašīnas ir daudz izplatītākas, bieži vien tās ir arī ar interesantāku dizainu, turklāt, šādu veļas mašīnu būs daudz vieglāk iebūvēt. Savukārt no augšas ielādējamās veļas mašīnas izmēru ziņā ir krietni vien kompaktākas. Tajās ir ērtāk iekraut veļu un arī to izņemt, jo nav jāpieliecas. Turklāt, ja ir aizmirsies kādu apģērba gabalu ielikt veļas mašīnā, to var izdarīt arī mazgāšanas procesa laikā. Vēl kā atsevišķu kategoriju var minēt veļas mašīnas ar iebūvēto žāvētāju. Tās ir īpaši parocīgas, ja īsti nav vietas, kur žāvēt veļu, turklāt smalkus audumus pēc šādas žāvēšanas var ari negludināt, savukārt rupjākus audumus izgludināt būs daudz vieglāk.

Kad saprast kāda tipa veļas mašīnu vēlamies, jāpievēršas to tehniskajai pusei. Jāatbild sev uz dažiem citiem būtiskiem jautājumiem –  cik bieži un cik daudz parasti mazgājat veļu, cik ietilpīgai jābūt veļas mašīnai. Noteikti ir vērts arī pievērst uzmanību ūdens un elektroenerģijas patēriņam. Protams, varam arī izvērtēt ražotāju piedāvātās papildu iespējas, katrai firmai tās var būt atšķirīgas.

Gan ūdens, gan elektroenerģijas patēriņš nosaka veļas mašīnas energoefektivitāti un ekonomismu – jo mazāk būs patērēts ūdens mazgājot, jo mazāk patērēsies arī mazgāšanas līdzekļi un elektrība. Energoefektivitāti veļas mašīnām var noteikt pēc piešķirtās klases – A klase būs visefektīvākā, F un G klase -visneekonomiskākā. Arī mazgāšanas efektivitātes klases apzīmē ar burtiem no A līdz G, A klases veļas mašīna veļu mazgās viskvalitatīvāk.

Izvēlēties veļas mašīnu tikai pēc ražotāja nebūtu prātīgākais. Lai arī katrs ražotājs nepārtraukti cenšas uzlabot piedāvāto ierīču kvalitāti un iespējas, iestrādājot dažādas programmas, tomēr pašas pamata programmas paliek nemainīgas – mazgāšana dažādā temperatūrā, kā ari aukstā ūdenī. Toties veļas mašīnās ir pieejamas dažādas citas programmas. Piemēram, ātrā mazgāšana – apmēram 30 min laikā var izmazgāt ne pārāk netīru veļu. Ja mājās ir daudz vilnas izstrādājumu, pirms veļas mašīnas iegādes der noskaidrot, vai ir speciāla programma šādu audumu mazgāšanai.