Te ir visvairāk vakances- IT un tirdzniecības nozare

te-ir-visvairak-vakances

Esošais darba tirgus Latvijā no ir ļoti piesātināts, bet no otras puses ļoti kritisks. Bezdarbs pastāv galvenokārt reģionos, kamēr Rīgā ļoti trūkst kvalificētu darbinieku. Statistiski  bezdarba līmenis 2016. gadā varētu samazināties līdz 8%. Kopumā šis līmenis samazinās, jo 2015.gadā tas bija 9% un 2015. gada nogalē 8.7%. Vasarā tradicionāli  bezdarba līmenis samazinās sezonālo darbu dēļ un jauniešu nodarbinātības dēļ. Bet kāda tad  ir esošā situācija un kuras ir populārākās nozares, kas var teikt: “Te ir visvairāk vakances?”

Vienkāršākais veids, kā meklēt vakances

Pats vienkāršākais un ātrākais veids, kā efektīvi sameklēt sev interesējošu un pēc kvalifikācijas piemērotu vakanci, ir skatīties darba piedāvājumu interneta vidē digitāli. Sludinājumi avīzes ir kļuvuši par vēsturi, lai gan reģionos tie vēl tiek izmantoti. Specializētajos sludinājumu portālos var ne tikai iepazīties ar aktuālajiem piedāvājumiem, bet iespējams arī izveidot savu CV, ko ievietojot datu bāzēs arī potenciālais darba devējs var atrast sev nepieciešamu kandidātu.

Dalder.lv sniedz iespēju nepieciešamo vakanci atrast ātrāk

www.dalder.lv/vakances sludinājumu portālā iespējams ātri un ērti atrast savu perfekto vakanci. Darbojoties uz līdzīgiem principiem, kā ss.lv, dalder.lv piedāvā dažādas jaunas un lietotājam ērtas priekšrocības, salīdzinot ss.lv. Iespējams, piemēram, ērti filtrēt un atlasīt sludinājumus pēc lokācijas vietas, reģiona vai konkrētas pilsētas, tādējādi ietaupot savu laiku. Tāpat pozitīvais aspekts ir sludinājumu bezmaksas ievietošana.

Kurās nozarēs ir visvairāk vakances?

Ja ir vēlme apgūt jaunas zināšanas, tad noteikti ir vērts investēt savu darbu un līdzekļus informācijas tehnoloģiju jeb IT jomā, kas ir ārkārtīgi progresējoša un ilgtermiņā tikpat pieprasīta. Tikpat nepieciešami ir kravas automašīnu šoferi un palīgstrādnieki. Ļoti aktuāla ir  palīgstrādnieku un pārdevēju trūkuma problēma, jo šajās nozarēs ir zems atalgojums. Atalgojuma ziņā atšķirības ir ļoti būtiskas, sevišķi salīdzinot augstākā līmeņa kvalifikācijas jomā IT jomā strādājošos un  zemākās kvalifikācijas nozarē palīgstrādniekus. Trūkst mediķu un augstākā līmeņa vadītāji tirdzniecībā. Vidējā līmenī katastrofāli trūkst kravas auto vadītāji, metinātāji, pavāru.

Attīstība ilgtermiņā

Labus darba piedāvājumus var atrast arī loģistikas nozarē, jo vērojama šīs nozares attīstība. C kategorijas vadītāja apliecība spēs nodrošināt šoferiem labi atalgotu darbu.  Arī ikdienā ir vērts periodiski pārskatīt tirgū piedāvātās dalder.lv vakances, jo pilnīgi iespējams atrast labāku darbu ar labākiem nosacījumiem.