Serveri – drošība un resursi.

garmtech serveri hostings vpsŅemot vērā to, ka serveri ir tie, kas nodrošina nepārtrauktu piekļuvi interneta vietņu saturam un tos var dēvēt par vietņu mājām, saprotams, ka dažkārt kāds vēlas tajās ielauzties vai nodarīt kādu citu kaitējumu. Kibernoziegumi ir ļoti izplatīti, tādēļ serveru uzturētājiem regulāri jārūpējas par to, lai visa informācija, kas tiek uzturēta serveros būtu drošībā un nebūtu iespējas tai nodarīt kaitējumu. Dažādi datorvīrusi, Trojas zirgi un tamlīdzīgi bojājumi izplatās uz citu lietotāju datoriem, ja ir inficēts servera dators. Lai no šādām situācijām izvairītos, ir nepieciešama droša programmatūra, kas aizsargā no kibernoziedznieku ļaunajiem plāniem un visa informāvija varētu atrasties drošībā. Serveri parasti atrodas specializētā telpā, ko dēvē par servera telpām. Par serveriem ikdienā rūpējas speciālists, kuru dēvē par sistēmu administratoru.

Drošība.

Ņemot vērā to, ka servera darbība norisinas nepārtraukti, tad pati ierīce, kas to uztur, ir veidota tā, lai spētu darboties pēc piecu deviņnieku principa, kas nozīmē nepārtrauktu 99.999% darbību. Serveri gada laikā nedarbojas tikai 6 minūtes un šis rādītājs nozīmē to, ka ierīcei ir jābūt spējīgai izturēt pilnīgi jebko – gan no tehnikas viedokļa, gan programmatūras. Lai nodrošinātu šādu veiktspēju, serveru būvēšanā tik izmantoti resursi, ko neizmanto parasto datoru veidošanā. Dzesēšanas sistēmu jauda ir tikai viena neliela sastāvdaļa, taču tā ir ļoti būtiska ņemot vērā to, ka servera dators nekad netiek izslēgts. Ņemot vērā šo faktu, nepieciešams nodrošināt ierīces nepārkaršanu, kas varētu bojāt ne tikai pašu datoru, bet arī visu informāciju, ko tas satur.

Resursi.

Servera resursi ir: takts frekvence, procesoru skaits, atmiņas apjoms, cieto disku apjoms un diskdziņu darbība un tīkla adapteru veiktspēja. Pēc šiem resursiem serveri tiek iedalīti divos pretējos veidos – resursu palielināšanas serveros un resursu samazināšanas serveros. Resursu palielināšanas iespēja ir radīta, lai palielinātu servera veiktspēju un arī ietilpību, kas nodrošina ātrāku datu apstrādi un palielina uz servera uzlikto informācijas apjomu. Ja nepieciešams samazināt servera izmērus un elektrības patēriņu, tiek izmantota resursu samazināšanas iespēja.

Apskaties šeit – Garmtech.lv serveri!