Sagatavošanās zemes rakšanas darbiem

Savulaik, būvējot mājokli, atlika paļauties uz darbīgām rokām un līdzcilvēku palīdzību. Šodien šī sarežģītā uzdevuma veikšanai iespējams nolīgt profesionālus būvniekus, savukārt darbus ievērojami atvieglot, ņemot talkā atbilstošu tehniku. Varētu šķist, ka līdz ar šiem uzlabojumiem, vairs nav par ko raizēties, tomēr tā gluži nav. Lai darbi tiktu paveikti kvalitatīvi, nepieciešams veikt zināmus priekšdarbus.

Ēkas celtniecība sākas ar zemes rakšanas darbiem un pamatu izbūvi. Lai izraktu bedres pamatiem, vairs nav jāņem rokās lāpsta – tagad to iespējams paveikt daudz kvalitatīvāk un ātrāk, izmantojot jaudīgu tehniku. Taču, tā kā šo atbildīgo uzdevumu visticamāk neuzņemsies pats, tad svarīgi ir atrast profesionālu un uzticamu uzņēmumu, kas garantē paveiktā darba kvalitāti. Pievērs uzmanību tam, kāda ir izraudzītās kompānijas reputācija – visprecīzākās atsauces spēs sniegt tie, kas šī uzņēmuma pakalpojumus jau reiz izmantojuši. Tāpat noskaidro, cik plaša ir meistaru pieredze – zinošs un daudz pieredzējis speciālists spēs rast visoptimālāko risinājumu ikvienai situācijai, tādējādi ļaujot ietaupīt laiku un līdzekļus. Noteikti vērts pievērst uzmanību arī savstarpējās komunikācijas kvalitātei. Ir svarīgi, lai saprašanās ar darbu veicējiem notiktu brīvi un bez pārpratumiem. Meistariem ir jāuzklausa tavas vēlmes, jāņem vērā viedoklis un jāprot argumentēti pamatot veikto izvēli.

Ar izraudzīto būvuzņēmumu ir jāslēdz līgums. Skaidri definē konkrētu darbu izmaksas, paveicamos uzdevumus un termiņus. Tomēr ņem vērā, ka darbu izpildes laiks var mainīties – būvniecības nozarē svarīgu lomu spēlē tādi faktori kā laikapstākļi, vajadzīgo atļauju kavēšanās un citi, līdz ar to termiņš var mainīties, neatkarīgi no kompānijas.

Lietderīgi būs izvēlēties uzņēmumu, kas specializējas vairākos darbos. Tā tu saņemsi vairākus pakalpojumus no viena piegādātāja, par kura darba kvalitāti jau būsi pārliecinājies. Piemēram, uzņēmums Min Trak Tex nodrošina ne tikai zemes rakšanas darbus, bet arī līdzināšanas darbus, kanalizācijas izbūvi, traktortehnikas nomu un labiekārtošanas darbus. Ar visu pakalpojumu piedāvājumu var iepazīties mājas lapā mintraktex.lv.

Tāpat šeit pieejama visa vajadzīgā traktortehnika, neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs ir paredzētais objekts. Privātmāju būvniecībai būs piemēroti jaudīgie mini traktori Bobcat. Ar to palīdzību var izrakt dziļas un precīzas bedres – par spīti nelielajam izmēram, šie tehnoloģijas brīnumi ir ārkārtīgi jaudīgi un var rakt lielā dziļumā. Izvēloties traktora īri, klients pats var izlemt, vai darbus veiks pašrocīgi, vai palīgā ņems profesionālu meistaru. Jāatzīmē, ka vislabāk būs paveicamo uzticēt speciālistam. Ja vien mājas saimniekam nav ilggadēja pieredze būvniecībā, profesionālis uzdevumu paveiks daudz augstākā kvalitātē. Ņem vērā, ka no tā cik pareizā dziļumā izbūvēti pamati, atkarīga visa ēkas konstrukcija un tās paredzamais kalpošanas laiks.

Kad esi izraudzījies īsto būvkompāniju, ir laiks sagatavot pašu zemesgabalu. Kopā ar speciālistiem izspried, kura vieta būtu vispiemērotākā ēkas būvniecībai. Noteikti noskaidro, cik augsts ir gruntsūdens līmenis izraudzītajā vietā. Iespējams, pamatu bedres izrakšanai būs nepieciešams veikt mākslīgu ūdeņu pazemināšanu. Ja tā – neraizējies. Arī to mūsdienās var paveikt gana vienkārši, izmantojot jaudīgus sūkņus. Zemi jāattīra no jebkādiem šķēršļiem, piemēram, kokiem, krūmiem, akmeņiem un būvgružiem, tā, lai tehnika spētu brīvi pārvietoties un kvalitatīvi strādāt. Izlemjot, ko atstāt un no kā atbrīvoties, ir vērts padomāt arī par estētiskajiem aspektiem. Iespējams, ka koki radīs mājīguma un omulības noskaņu, tāpēc tā vietā, lai tos izcirstu, ēku var celt nedaudz tālāk. Būtībā šajā posmā jau jāizveido plānotā ainava, attīrot to no visa liekā.

Tikai tad, kad veikti visi vajadzīgie priekšdarbi, drīkst uzsākt zemes rakšanas darbus. Ir oficiāli sācies pirmais posms jaunās ēkas dzīvē.