Rehabilitācija VCA poliklīnikās

AS „Veselības centru apvienība” piedāvā pacientiem plaša spektra un augstas kvalitātes medicīniskos pakalpojumus, kas saistās ne tikai ar diagnostiku un ārstēšanos, bet arī atlabšanu pēc dažāda veida traumās, slimībām un dzīves satricinājumiem – rehabilitāciju. VCA poliklīnikās un medicīnas centros pacienti var vienuviet saņemt vislabākos pakalpojumus, kas palīdzēs pēc iespējas ātri atjaunot dzīves kvalitāti, atgūt fizisko un emocionālo veselību. Bieži vien rehabilitācijas nozīme ir izšķiroša, lai pacients emocionāli būtu gatavs pilnvērtīgai dzīvei pēc ilgstošas slimības vai kādām traumām. „Veselības centru apvienība” piedāvā ļoti plašu rehabilitācijas pakalpojumu programmu. Ar to sīkāk var iepazīties VCA mājas lapā. Bet par dažām metodēm lasiet raksta turpinājumā.

Ergoterapija

Ergoterapija ar VCAViena no rehabilitācijas metodēm ir ergoterapija. Tā piemērota plašam pacientu lokam, jo palīdz pacientiem ar dažādiem kustību traucējumiem, kas var rasties pēc tādām slimībām kā insults, nervu bojājumi, apdegumi, reimatoloģiskām saslimšanām un citos gadījumos. Tāpat ergoterapija ir noderīga arī tiem pacientiem, ka sirgst ar hroniskām un progresējošām slimībām. Ergoterapijas pamatā ir kustību apgūšana, lai lieki netērētu ķermeņa enerģiju, mazinātu sāpes un ikdienas pienākumus veiktu daudz saudzējošāk ķermenim. Tas samazina slimības progresēšanu, atvieglo pašsajūtu. Ergoterapijas nodarbības palīdz pacientiem pēc iespējas ātrāk atjaunot ikdienas iemaņas gan mājas, gan darba vidē. Speciālists iesaka, kā pārveidot mājas un darba vidi pēc ergonomikas pamatiem.

Slinga terapija

Slinga jeb saišu terapija ir gan diagnostikas, gan ārstēšanas metodes, kas tiek veikta ar speciāla fizioterapijas aprīkojuma palīdzību. Šī metode sniedz labus rezultātus pacientiem, kas saskaras ar skoliozi, apaļo vai plakano muguru, neiroloģiskām saslimšanām, diska trūci, stājas problēmām, muskuļu sasprindzinājumu un daudzām citām problēmām. Slinga terapija palīdz atbrīvot sasprindzinātos muskuļus, uzlabo locītavu stabilitāti, trenē dziļo muskulatūru, uzlabo kopējo pašsajūtu un stāju, jau laikus palīdzot novērst nopietnas muguras problēmas. Slinga terapijai ir plašs pielietojums, tā piemērota visa vecuma grupām.

Ārstnieciskā vingrošana

Ārstniecisko vingrošanu vada fizoterapeits, pielāgojot vingrojumus un to specifiku pacientu vajadzībām un veselības stāvoklim. Ar šāda veida vingrošanu iesaka nodarboties tiem cilvēkiem, kuriem nav atļauta aktīva fiziskā slodze. Ārstnieciskā vingrošana labi palīdz cīnīties ar muguras sāpēm, tāpēc to labprāt apmeklē grūtnieces, jaunās māmiņas un gados vecāki cilvēki. Vingrošana palīdz skoliozes un muskuļu sāpju gadījumā, koriģē nepareizu stāju, palīdz atlabt un atgūt pilnvērtīgas kustības pēc dažādām traumām.