Regulārs pedikīrs – ne tikai skaistumam

regulars-pedikirs

Lai gan vasara ir vēl tālu aiz stūra, tas nebūt nav iemesls lai sevi nepalutinātu ar skaistuma procedūrām, kurās ietilpst arī pedikīrs. Vidēji cilvēks neatkarīgi no gadalaika dienā nostaigā 8000 līdz 10000 soļus, un šāds noslogojums var būt diezgan traumējošs pēdām, jo īpaši ziemas sezonā, kad pēdas tiek pastāvīgi slēptas zem masīviem ziemas apaviem un zeķēm.

Pedikīrs ir lielisks veids kā nodrošināt pamata kopšanu savām pēdām, kas turklāt neattiecas tikai uz sievietēm, jo tā nav tikai kāju nagu nolakošana. Šajā procedūrā tiek kopti un attīti nagi un pēdas, kā arī veiktas dažādas masējošas kustības, vai arī īpašas masāžas. Kādi tad ir ieguvumi no pedikīra, kas tiek veikts regulāri?

            Laicīga problēmu noteikšana

 Speciālists, kurš veic pedikīru, var savlaicīgi atklāt dažādas agrīnās pēdu problēmu pazīmes. Piemēram, varžacis vai sēnīšu infekcijas, kas var būt ļoti nepatīkamas un radīt ne tikai diskomfortu, bet arī sāpes. Turklāt, šīs kaites visefektīvāk var ārstēt tās atklājot tieši agrīnā stadijā. Tāpēc regulārs pedikīrs nav tikai skaistuma procedūra, bet arī veselības jautājums.

            Samazināta infekciju iespēja

Profesionāla kāju nagu apkopšana novērš nagu ieaugšanu, kas visbiežāk rada dažādas infekcijas. Tāpat arī netīrumu un baktēriju noņemšana no pēdām pedikīra procedūras laikā novērš dažādas nagu slimības un arī nepatīkamu aromātu. Turklāt, nagi pasargā pirkstus no traumām, līdz ar to ir svarīgi rūpēties par to veselību.

            Saglabā ādas mitrumu

Pedikīrs sevī ietver pēdu mērcēšanu siltā ūdeni un masāžas ar eļļām un losjoniem, kas palīdz saglabāt pēdu ādas mitrumu un svaigumu. Tas arī samazina iespēju, ka uz pēdām varētu rasties varžacis, tulznas un citas problēmas. Ir svarīgi, lai mitrinātas tiktu arī nagu kutikulas, lai novērstu nepareizu nagu augšanu un šķelšanos, kas var radīt nopietnas problēmas.

             Veicina asins cirkulāciju

Pati patīkamākā un arī viena no lietderīgākajām pedikīra sastāvdaļām ir masāža. Tā palīdz paātrināt asins cirkulāciju un atvieglo spriedzi apakšstilbos un pēdās, kas, savukārt, samazina sāpes un palīdz izplatīt siltumu visā organismā.

            Ķermeņa relaksācija

Kvalitatīvs pedikīrs var būt ļoti relaksējošs. Tas palīdz atbrīvoties no stresa un tam piemīt terapeitiska iedarbība. Vairākas asociācijas, kas saistītas ar veselības nozari, apliecina to, ka pēdu masāžas terapija noņem stīvumu un uzlabo pašsajūtu.

             Atbrīvošanās no atmirušajām ādas šūnām

Tas novērš šūnu uzkrāšanos uz pēdām, kas ir viens no biežākajiem tulznu un varžacu veidošanās iemesliem, kas var būt ļoti neērta un sāpīga problēma. Protams, atmirušo šūnu noņemšana pedikīra procesā, it īpaši uz papēžiem, atvieglo jaunu ādas šūnu veidošanos un padara pēdas daudz maigākas un pievilcīgākas.