Profesionāls dizains var palīdzēt piepildīt sapņus

profesionāls dizains

Interjers, kas tā vien aicina ievākties un sākt dzīvot, logo, kas iespiežas tik dziļi atmiņā, ka pat pēc daudziem gadiem atminamies, kam tas pieder, tērps, kas nu jau iegājis vēsturē. Tiem visiem ir kas kopīgs, šīs lietas ir profesionāla dizaina paraugi, kas  piesaista skatienu un padara konkrēto priekšmetu vai lietu vērtīgu. Nereti tas ir vien sīkums, krāsas triepiens vai punktiņš, kas piesaista skatienu, sīkākā detaļa, kas kopainā ir tik svarīga un neatkārtojama. Tieši tas iespiežas mūsu atmiņās. Interjera sīkumi, ko vēlāk ieraugot veikalā nemanot nopērkam tieši tādu, vai neapzinoties izvēlamies kaut kur jau redzētus krāsu salikumus. Par to mums jāsaka paldies dizaineriem, kas radījuši šīs lietas un ļāvuši arī mums izjust tās emocijas, ko sniedz pārdomāti un īpaši priekšmeti.

Ne vienmēr māksla un profesionāls dizains ir tveramas un telpā ievietojamas lietas. Bieži pat neaizdomājamies par to, ka ikkatru lietu, katru parku un katru stūrīti pilsētā kāds ir radījis ar nodomu. Profesionāls dizains ir nemanāms, neuzkrītošs, neuzbāzīgs, tomēr, tik skaists un tik atmiņā paliekošs. Tas paliek zemapziņā un rada mūsu iespaidu par visu skaisto. Kad vēlamies iekārtot savu mājokli, iztēlē parādās ainiņas ar jau gataviem interjera iekārtojumiem. Sākot darbu, cenšamies atkārtot kaut ko jau iepriekš redzētu vai mēģinām sakombinēt vairākas lietas kopā, tomēr, beigās mūsu veikums ne tuvu nestāv tam, ko sākumā esam iztēlojušies. Tas parasti notiek tāpēc, ka neesam aizdomājušies par sīkumiem. Telpas apgaismojums, toņa nianses, priekšmetu novietojums. Tas pats notiek, kad esam ķērušies pie mājaslapas radīšanas, ģērbšanās vai logo veidošanas. Nekas nekad neiznāk tāds, kādu to esam iztēlojušies, jo ir kāds sīkums, kas neļauj radīt to īpašo sajūtu kāda ir bijusi mūsu iztēlotajam profesionālajam dizainam. Ja sanāk vilties savā gara darbā, ir vērts lūgt palīdzību kādam, kas ar to nodarbojas profesionāli, iespējams esat palaiduši garām vien sīkumu un pieredzējuša dizainera konsultācija ļaus jums turpmākajā nākotnē ne vien paskatīties uz lietām savādāk, bet arī saņemt tik vērtīgo padomu, kas ļaus saprast kas padara visu īpašo tik īpašu un vienkāršo atšķir no profesionāla dizaina.

Kādam ir ķēriens uz pavārmākslu, kādam uz adīšanu vai šūšanu, kādam citam padodas radīt skaistas ziedu kompozīcijas un savā ziņā visi šie cilvēki ir dizaineri, mākslinieki. Pat tad ja nav diploma vai izglītības šajā jomā, radīt mākslu aizliegts nav nevienam un iespējams kādu dienu arī jūsu veikums kļūs par kaut ko tik vērtīgu, ka tas kļūs par daļu no profesionāla dizaina vēstures.