Portatīvo datoru klāsts un to izvēles principi!

asusshop.lv portativais datorsSekojot tehnoloģiju attīstībai, arī klēpjdatori kļūst vēl funkcionālāki, vieglāki un daudz mobilāki. Portatīvais dators daudzu datorlietotāju vidū ir kļuvis par stacionārā galda datora alternatīvu, ne tikai sava kompaktā izmēra dēļ, bet arī piedāvāto iespēju, piem., lielas jaudas vai veiktspējas esamību, kas nepieciešamas ne tikai datorspēļu spēlētājiem, bet arī nopietniem inženieriem u.tml. Datorspeciālistiem, kam portatīvais dators vajadzīgs sarežģītam darbam, labāk samaksāt lielāku naudu, bet iegūt jaudīgu modeli, bet pārējiem bieži vien pietiek ar veikumu, ko piedāvā vidusmēra klases portatīvā datora modelis.

Mūsdienās tiek ražoti dažādi portatīvo datoru tipi

Portatīvā datora iegāde šobrīd ir daudz grūtāka, nekā var likties. Tas ir tādēļ, ka mūsdienu tirgū tiek piedāvāti neskaitāmi portatīvie no tādiem ražotājiem kā Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Samsung, Lenovo u.c. Lai atvieglotu datora izvēli, tie tiek iedalīti dažādās kategorijās, piem., mācībām, izklaidei, darbam – tādā veidā varam orientēties pēc tā, kādām darbībām konkrētais modelis paredzēts. Protams, portatīvais dators atšķiras arī pēc tehniskās specifikācijas, krāsas un diziana, ekrāna izmēra. Vieni no top modeļiem ir Ultrabook datori - http://www.asusshop.lv/asus-ultrabook-datori/

Portatīvā iegādē nozīmīgu lomu spēlē:

  • Datora displejs – klēpjdatori pieejami ar dažāda lieluma displejiem, no kuriem biežāk lietotais izmērs ir 15.6 “, bet plaši pieejami gan lielāki, gan mazāki modeļi. Bieži vien šis apsvērums ir svarīgs, īpaši, ja bieži dodaties izbraukumos vai pārvietojaties un gribat, lai klēpjdators būtu pietiekami ērts. Izmērā lielāki modeļi būs aktuāli tiem, kas bieži lieto portatīvo galvenokārt tikai darbā vai mājās.
  • Diska ietilpība – šis vienmēr ir nozīmīgs nosacījums, it īpaši, kad izvēlaties savu pirmo portatīvo. Parasti vienkāršiem datorlietotājiem ir labs 320 GB HDD, bet, ja mīlat lejupielādēt un skatīties datorā seriālus un uzglabāt citus multimediju failus, lai nebūtu jādomā par ārējā diska pievienošanu, daudz labāks pirkums būs portatīvais ar vismaz 500GB līdz 750GB HDD.
  • Baterija – kāda gan jēga no portatīvā, ja baterija darbojas tikai neilgu laika sprīdi un tas visu laiku jāslēdz pie ārējās elektrības padeves? Ja ar datoru parasti strādājat ārpus mājas vai darba, tad jābūt drošam, ka portatīvais ir ar labu bateriju, kas spēj strādāt vismaz 4 – 5 stundas bez elektrības. Protams, spēlējot 3D spēles baterija turēsies mazāk nekā klausoties mūziku, tāpēc jāapdomā, kam portatīvais vairāk paredzēts.

Minētie ir tikai daži no nsvarīgākajiem lielumiem portatīvā izvēlē. Pirms pirkuma veikšanas noteikti jāievāc papildus informācija vai jākonsultējas ar zinošu draugu, lai iegādātos tieši Jūsu vēlmēm labāko modeli.