Portatīvie datori

asusshop.lv portativais dators ultrabookLaiks, kad dators visā savā godībā aizņēma veselu telpu, ir pagājis jau vairākus gadu desmitus. Tehnoloģijām attīstoties,  ražotāji mums ir spējīgi piedāvāt pat tādu datortehniku, kas ir iemontēta rokas pulkstenī un ir var teikt nemanāma. Tas pats notiek arī ar telefoniem – gan stacionārajiem, gan mobilajiem un viedtālruņiem. Portatīvie datori ir izgājuši cauri ļoti lielam evolūcijas posmam – no tādiem kas sver tik daudz, ka par portatīvu to gluži nosaukt nevarēja, līdz tādiem, kas ir tik viegli un ērti, ka var ietilpst dāmas rokassomiņā. Asus ir viens no tiem tehnoloģiju ražotājiem, kas spēj piedāvāt dažāda cenu ranga portatīvos datorus, kas būsi piemēroti pat visprasīgākajiem klientiem.

Piedāvājums.

Asus piedāvā portatīvos datorus no 10 collu ekrāna izmēra līdz pat vairāk kā 17 collu lieliem portatīvajiem datoriem. Ņemot vērā to, ka lielākoties portatīvie datori kalpo darbam, ne tikai izklaidei, svarīgi ir arī citi gabarīti – svars, dizains, ekrāna funkcijas un tamlīdzīgi. Asus portatīvie datori tiek piedāvāti komplektācijā ar jau uzstādītu Windows vai Linux operētājsistēmu, bet ir pieejami arī modeļi, kuros operētājsistēmas nav. Šis piedāvājums automātiski ir lētāks, jo datora cenā nav iekļauta maksa par operētājsistēmu un tās uzstādīšanu. Portatīvie datori ir pieejami gan ar gan bez skārienjūtīgā ekrāna.

Apskaties Ultrabook datorus no ASUS - http://www.asusshop.lv/asus-ultrabook-datori/

Kas ietekmē portatīvā datora cenu?

Viens no faktoriem uz kuriem balstās portatīvā datora iegāde noteikti ir tā cena. Datortehnoloģijas nav lēts prieks, tādēļ cilvēki apzinās, ka tas ir ieguldījums nākotnē un cenšas sev rast piemērotākos risinājumus, kuros mēģina sakombinēt sev piemērotu cenu ar vajadzīgajām funkcijām. Viens no cenu ietekmēšanas faktoriem ir arī operētājsistēmas esamība/neesamība pašā datorā. Ja Jums ir iespēja to uzstādīt pašiem, tad noteikti izdevīgi būs piedāvājumi tiem portatīvajiem datoriem, kuros operētājsistēma nav uzstādīta. Arī paša datora izmērs ietekmē cenu – 11 collu ekrāns būs lētāks, savukārt, 13 collu ekrāns būs dārgāks pat par 15 collu lielajiem datoriem. Savukārt 15 un 17 collu ekrāna piedāvājums būs kā radīts lielākajai daļai datoru lietotāju.