Patiesi – apkures katliem šeit labas cenas!

Apkures sistēma un katls nozīmē siltumu, māju sajūtu, drošību un omulību. Tā izvēle ir nozīmīgs lēmums ikvienas ģimenes mājokļa veidošanā. Klimatiskie apstākļi Latvijā nosaka to, ka apkure nepieciešma lielāko gada daļu, kas nozīmē  ievērojmi lielu izmaksu posteni. Tāpēc lēmumu par apkures sistēmām noteikti nevajag sasteigt. Apkures katlu cenas ir atkarīgas no materiāla, tehnoloģijas un daudziem citiem aspektiem.  

 

Apkures katlu funkcijas.

Apkures katli tiek izmantoti, lai apsildītu birojus, mājas, ražošanas telpas un citas ēkas, izmantojot ļoti dažādas metodes, kā, piemēram, siltās sienas vai grīdas, radiotorus, gaisa pūtējus vai citas sildierīces.  Iekārtā ievietojot kurināmo un sākot degšanas procesu, rodas siltums, kas tiek piegādāts no katla uz apsildāmo telpu.

 

Pateicoties piespiedu cirkulācijai, sasildītais šķidrums nonāk radiatoros un spēj sasildīt telpas. Tas notiek vai nu izmantojot cirkulācijas sūkni, vai gravitācijas pašplūsmas cirkulāciju. Kā pievienoto vērtību var minēt to, ka apkures katli sevī ietver ne tikai telpu apsildi, bet ar nodrošināt arī karstā ūdens apgādi boilerā.

 

Ja reklāmā var izlasīt: “Apkures katliem šeit labas cenas!”, tad noteikti vērts piedāvājumu apskatīt. Lai saprastu dažādu katlu priekšrocības, jāmeklē pārdevējs, kas piedāvā vairākus  veidus par samērīgām cenām.

Malkas apkures katli.

Malkas apkures katli paredzēti, lai kurinātu ar malku, oglēm vai briketēm. Tie tiek ražoti no čuguna vai tērauda. Tērauda katlam ir garš dūmgāzu ceļš, līdz ar to ļoti augsts lietderības koeficients- siltums saglabājas ilgāk un tas ietaupa līdzekļus. Salīdzinājumā ar čuguna katliem, kam ir krietni ilgāks mūžs, tērauda katli būs efektīvāki, gan izmaksu ziņā, gan tīrot, pateicoties taisnām katla sienām.

 

Izvēloties malkas katlu, svarīgs parametrs ir ietilpība – cik daudz malkas varēs kaltā ievietot un kāds ir iespējamais pagales lielums. Pozitīvais aspekts, skatoties ilgtermiņā, ir iespēja papildus ievietot granulu degli, kas ļaus iegūt kombinētu apkures katlu.

 

Granulu apkures katli.

Ļoti populāri ir granulu katli, kas dod iespēju iegūt automatizētu apkures sistēmu, atsakoties no ikdienas kurināšanas par ļoti samērīgu cenu. Tas ir ērts un arī videi draudzīgs risinājums bez specifiskas smakas, kas var būt raksturīga oglēm vai citam cietajam kurināmajam. Svarīgi atzīmēt, ka dūmi ir bez krāsas un izmeši nesatur dabai kaitīgus elementus. Katlu efektivitāte nereti pārsniedz 90%. Katlus ir ļoti viegli vadīt un tie ir ražoti no tērauda. Jaunākos katlus iespējams vadīt attālināti, izmantojot internetu.

 

Kombinētie apkures katli.

Kalts, kurā var kurināt jebkuru kurināmo un variēt ar tiem pēc nepieciešamības. Arī šīs ierīces tiek ražotas no tērauda vai čuguna un ir aprīkotas ar automātisko degli, kas ļauj automātiski sildīt telpas.