Pareizo inventāru aktīvai atpūtai

aktiva atputaDažādās sezonās un gadalaikos izvēlamies dažādas aktivitātes. Ziemā – slēpojam, slidojam, nodarbojamies ar snovbordu vai kādu citu, ar sniegu un ziemas priekiem saistītu, aktivitāti. Savukārt vasarā izvēlamies ūdens sportus, velosipēdu, skrituļošanu un citas āra un ūdens aktivitātes – ir taču silts. Taču, lai pilnībā izbaudītu visus šādu aktivitāšu jaukumus, arī inventārs jāizvēlas pareizais. Piemēram – skrituļošana. Tā kļuvusi gana populāra, gandrīz katru dienu manu vismaz vienu indivīdu uz skrituļslidām, savukārt brīvdienās tādu ir tik daudz, ka saskaitīt nemaz necenšos. Nolēmu arī es pievienoties šiem aktīvās atpūtas cienītājiem – iegādāties savu skrituļslidu pāri un brīvdienas pavadīt vizinoties. Pagājuši jau vairāki gadi, kopš pēdējo reizi kāpu uz skrituļslidām, kur nu vēl pirku. Tāpēc, lielajā piedāvājumu klāstā, pat nedaudz apjuku – kas tad man īsti vajadzīgs. Nevar taču nopirkt pirmās, lētākās vai smukākās – gribas kaut ko atbilstošu, izturīgu un piemērotu man.

Izstaigāju interneta veikala 220.lv piedāvājumu – sapratu, pirkšu tur – cenas draudzīgas, atlaides patīkama, kā rīdzinieks varu saņemt slidas jau tajā pašā dienā veikalā. Viss kā vajag – tagad tikai jāatrod īstās. Sāku lasīt dažādus padomus internetā, apjuku vēl vairāk. Lai nu kā, pie slidām beigu beigās tiku, un izveidoju arī savu apkopojumu no visas iegūtās informācijas – ko īsti vajag zināt skrituļslidu pircējam?

Tātad – viena no lielākajām kļūdām, neapzināt savu īsto kājas izmēru, kas būtu nepieciešams. Ja kādreiz kājās vilktas parastā slida (ar ko pa ledu), ziemas zābaki (kurš gan nav), aptuveni varam orientēties, kādā apavā kāja jūtas ērti. Arī ar skrituļslidām viss ir tikpat vienkārši – jāizvēlas izmērs, kurā kāja jutīsies ērti – ne saspiesta, ne pārāk vaļīga. Piemēram, zābaciņa augšai ciešākai kļūt līdzēs savilcēji un fiksatori, kas neļaus kājai ļurkāties slidā, tā nodrošinot stabilāku braukšanu, iespēju manevrēt un izbraukt figūras (kad jau pierasts pie skrituļošanas). Tāpat, nevajag vadīties tikai pēc zīmoliem un vizuālā vien. Pat ja zīmols skaitās bezgala kruts, uz to vien paļauties nevajag – kārtīgi nopētām tehniskos parametrus. Piemēram, kā 220.lv aprakstā – kādi ritentiņi, rāmis, gultņi un tā tālāk. Izlasīt visu, kas vien izlasāms. Var vēl internetā pameklēt papildus par konkrēto modeli, zīmolu un tā tālāk. Un tomēr, galu galā, jāizvēlas tās, kas intuitīvi šķiet vislabākās. Nošaut greizi praktiski nav iespējams.

Tad nu – ja vēlme pievienoties skrituļotājiem – laiks iegādāties atbilstošu inventāru.