OCTA kalkulators un tā priekšrocības

octa kalkulatorsOCTA apdrošināšanas polise nepieciešama visiem, kam pieder savs transportlīdzeklis un kuri ar to arī piedalās ceļu satiksmē. Bieži vien šoferīši jau atraduši savu apdrošinātāju, pie kura iegādāties OCTA polisi un katru gadu to dara vienā un tajā pašā veidā – katrs pēc savas izvēles. Tomēr der vismaz zināt par dažādām alternatīvām – jaunām iespējām kur un kā OCTA polisi iegādāties lētāk.

Ir divi varianti kā iegādāties obligātās apdrošināšanas polisi auto – tieši pie apdrošinātāja vai pērkot internetā. Tā kā apdrošināšanas kompāniju Latvijā ir daudz, tad, izvēloties sev izdevīgāko polisi, doties pie katra apdrošinātāja ar vēlmi noskaidrot piedāvājumus un OCTA polises cenas ir ļoti laikietilpīgi. Tam taču mūsdienās paredzēts internets – visa informācija pieejama, atrodama un noskaidrojama pat neizejot no mājām. Laikā, kad informācija ir spēcīgs ierocis un internets – lielisks rīks, lai ieekonomētu savu laiku, pareizi to izmantojot nepieciešamas vien konkrētas darbības, un visa nepieciešamā informācija ir iegūta. Savam auto izdevīgāko OCTA polises cenu var viegli noskaidrot kādā no vairākiem OCTA cenu kalkulatoriem, kur piedāvāti salīdzinājuma vismaz deviņu vai desmit apdrošināšanas kompāniju piedāvājumi. Tā iespējams noskaidrot izdevīgāko apdrošinātāju piedāvājumu tieši savam auto uz izvēlēto OCTA iegādes laika posmu. Darbības ļoti vienkāršas – ja atrasts kāds no daudzajiem OCTA cenu aprēķina kalkulatoriem, jāuzrāda prasītā informācija – auto reģistrācijas numurs un reģistrācijas apliecības numurs, un kalkulators, kā jau tam pienākas, automātiski aprēķina un piedāvā tieši šim auto atbilstošās apdrošinātāju piedāvātās cenas. Sākot no zemākās līdz augstākajai. Pēc tam jau atliek vien apmeklēt katra apdrošinātāja mājaslapu un palasīt nepieciešamo informāciju gan par apdrošinātāju, gan piedāvātajām apdrošināšanas iespējām.

Ja par apdrošināšanas polisi nevēlamies pārmaksāt un patiešām atrast vislētāko OCTA piedāvājumu, ar polises iegādi internetā jābūt uzmanīgam gadījumos, kad polise tiek pirkta ne tieši apdrošinātāja mājaslapā, bet gan caur starpnieku interneta vietnēm. Starpnieks, kā jau starpnieks, pievieno pakalpojumam nelielu komisijas maksu – ne par pašu polisi, bet gan par nodrošinātu pakalpojumu – OCTA pirkšanu caur kalkulatoru vispār. Tāpēc, ja patiešām ir vēlme un mērķis tikt pie lētākās OCTA apdrošināšanas polises, ietaupot laiku un naudu, vispirms der salīdzināt cenu piedāvājumu starp apdrošināšanas kompānijām kādā no OCTA kalkulatoriem, un tad, kad izvēlēta tīkamākā apdrošināšanas kompānija, dodies uz konkrēto mājaslapu. Tomēr iegādāties polisi internetā sanāk daudz lētāk un efektīvāk, jo tad ietaupām ne tikai naudu, bet arī laiku.