Nosacījumi, kas jāievēro drošam darbam ar trimmeri

trimmeriDarbs, protams, ir laba un vajadzīga lieta, tomēr arī darot dažādus darbus jāpārliecinās par savu drošību vispirms. Ja ir dažādi sīkāki darbi, kur īpaši drošības pasākumi nav nepieciešami, tad, piemēram, darbojoties ar trimmeri, noteikti nepieciešams izmantot speciālu aizsargapģērbu un citus aizsarglīdzekļus, jo gūtās traumas, strādājot neuzmanīgi un bez īpaša aprīkojuma, var būt ļoti nepatīkamas un bīstamas.

Darbs ar trimmeri nozīmē strādāšanu ar rotējošu griezējinstrumentu, kam nav aptveroša aizsarga. Parasti tas ir pusloka formā, lai novērstu nopļautās zāles daļiņu kustību darba veicēja virzienā. Tomēr Nekad nevar pilnīgi droši un pārliecināti zināt, kas var slēpties zālē, jo sevišķi tādā, kas izaugusi krietni vien gara. Dažkārt zālē var būt zari, čiekuri, akmeņi, arī skārdenes un pudeles. Aizķerot šādus priekšmetus ar trimmera asmeni, varam viegli pakļaut sevi un apkārtējos bīstamām traumām. Tāpēc, strādājot ar trimmeri, svarīgi ievērot piesardzību.

Lai pasargātu vienu no būtiskajām ķermeņa daļām – acis un seju, strādājot ar trimmeri noteikti jālieto vai nu slēgtā ķivere, vai stīpa ar vizieri, vai – sliktākajā gadījumā – aizsargbrilles. Vairāki trimmeru ražotāji piedāvā vizierus, kam var pievienot arī ausu aizsargus, trokšņa slāpēšanai. Vieni vizieri ir veidoti no smalka tīkla, savukārt otri – no caurspīdīgas plastmasas. Ja tiek izmantots tīkla vizieris, noteikti jālieto arī aizsargbrilles, jo caur tīklu tomēr var izlidot kāda neliela metāla vai akmens daļiņa un traumēt acis. Izmantojot plastmasas vizieri, aizsargbriļļu lietošana būtu tikai prātīga.

Lai gan vasarīgās dienās, kad termometra stabiņš rāda krietni vien plusos, patīkamāk ir strādāt basām kājām vai pludmales čībās, tas nav prātīgi darbojoties ar trimmeri. Rotējošais trimmera asmens ir diezgan bīstams tad, ja tam nāksies saskarties ar kāju pirkstgaliem, un tad gan var rasties nopietnas traumas. Šādā gadījumā nepasargās arī parastas čības vai gumijas zābaki, taču vismaz aizsargās pret lidojošiem akmeņiem un trimmera auklas gabaliem. Būtu ieteicams izmantot speciālus aizsargapavus ar metālisku purngalu, kuri spēj pasargāt no nopietnām traumām.

Tikpat būtiska darba apģērba sastāvdaļa ir cimdi, kas bieži tiek aizmirsti. Izmantojot cimdus, var pasargāt pirkstus no dažādām lidojošām daļiņām. Ieteicams izvēlēties cimdus ar speciālu pārklājumu, kas novērš slīdēšanu. Tie palīdzēs izvairīties no trimmera izslīdēšanas no rokām slīpā nogāzē vai grāvjmalā un krietni vien atvieglos strādāšanas procesu, nepalēninot to.

Arī savam apģērbam ieteicams pievērst uzmanību – nevajadzētu vilkt īsas bikses vai krekliņus ar īsām piedurknēm. Praktiskāk būtu izvēlēties kreklu vai jaku ar garām piedurknēm un garās bikses. Parastas džinsu bikses pietiekami aizsargās no lidojošiem trimmera auklas gabaliem un nelieliem akmeņiem, tāpēc specapģērbs nav obligāti nepieciešams.