Magnētiskā rezonanse – efektīva un mūsdienīga diagnostika

Par nopietnām slimībām un hroniskām veselības problēmām mēs ikdienā nemēdzam aizdomāties. Tādas lietas taču vienmēr notiek ar citiem cilvēkiem! Arī es nebiju izņēmums. Man visu līdzšinējo dzīvi bijusi laba veselība, slimojis biju tikai ar nenozīmīgām kaitēm. Bet pēdējā gada laikā man viens pēc otra sāka parādīties dažādi simptomi, kas paši par sevi nebija bīstami, bet radīja man bažas, ka to kopums liecina par kādu veselības problēmu.

magnētiskā rezonanseKādu laiku gan centos ignorēt šo domu un pie ārstiem nedevos. Tomēr tad sieva mani burtiski aizvilka pie ārsta, jo es taču esmu ģimenes cilvēks, kurš nav viens, par mani satraucās vecāki, sieva, bērni. Mīļā miera labad arī aizgāju pie ģimenes ārsta. Viņš man nozīmēja vairākas analīzes un nozīmēja arī konsultāciju pie neirologa, jo bija pamatotas aizdomas uzskatīt, ka simptomus izraisa kādas neiroloģiskas problēmas muguras vai galvas smadzenēs. Neirologa vizīte mani darīja bažīgu, jo tas izklausījās tiešām draudīgi. Tomēr, lai ieviestu pilnīgu skaidrību, bija nepieciešama precīza diagnostika. Man tika nozīmēta magnētiskā rezonanse, ko es veicu VCA poliklīnikā.

Magnētiskā rezonanse un tās laikā iegūtie vizuālās diagnostikas attēli uzreiz ārstiem deva skaidru priekšstatu, kas man kaitēja. Izrādījās, ka problēma pašlaik bija vēl neliela un viegli novēršama. Diagnostika uzrādīja, ka ir izveidojies iekaisums mugurkaulā un tas radījis bojājumus arī dažos nervos. Lai to novērstu, tika nozīmēta operācija, bet ārsts apgalvoja, ka tā nebūs sarežģīta, jo bojātā vieta ir viegli pieejama un iekaisumu varēs veiksmīgi novērst ar atbilstošām manipulācijām. Pēc šīs operācijas jau pavisam drīz jutos daudz labāk, bija pazudušas nemitīgās sāpes, reiboņi, grūtības normāli gulēt. Un par veikmīgu un precīzu diagnozi jāpasakās vienai no modernākajām diagnostikas metodēm – magnētiskajai rezonansei. Tas ir liels progress medicīnā, jo diagnostiku un ārstēšanos padara daudz efektīvāku, saīsina atveseļošanās laiku un ļauj noteikt diagnozes arī sarežģītos un neviennozīmīgos gadījumos. Magnētiskā rezonanse ir pieejama labākājos medicīnas centros un poliklīnikās Latvijā, arī VCA medicīnas iestādēs.