Laulību gredzeni un to izvēle.

laulības gredzens, zelts, sudrabs raro.lv juvelierizstrādājumiLaulību gredzeni ir rota un simbols kas pēc kāzām tiek valkāts pirkstā katru dienu visu atlikušo mūžu. Lai arī gredzens ir mīlestības simbols, kas arī sargā no ļaunajiem spēkiem,  laulību gredzeniem piedēvē vēl maģiskāku spēku. Tas iegājies no vēstures, kad gredzeni kalpoja par statusa simbolu sabiedrībā un paskatoties uz to, ikviens varēja noteikt kam pieder sieviete, vergs vai pie kādas kārtas konkrētā persona tiek pieskaitīta. Agrāk rotas nēsāja tikai augstdzimušie un izredzētie, taču mūsdienās tās ir pieejamas visiem sabiedrības slāņiem.

Kas jāņem vērā?

Noteikti jāņem vērā jau iepriekšminētais fakts, ka gredzens tiks nēsāts pirkstā visu atlikušo mūžu pēc kāzām. Pastāv uzskats, ka, ja gredzens tiek noņemts no pirksta, tad tas atdziest, līdz ar to atdziest arī mīlestība. Mūsdienās ir pieejami daudz un dažāda dizaina ne tikai saderināšanās, bet arī laulības gredzeni, kas nozīmē, ka nav obligāti vairs jāstaigā ar tik pierasto zeltas stīpiņu ap zeltneša pirksta. Ja izvēlaties speciāla dizaina laulības gredzenus, tad domu lidojumu dažkārt nākas piebremzēt, jo nevajag aizmirst arī par gredzena funkcionalitāti, lai tas netraucētu ikdienas darbos un gaitās. Mūsdienās ir iespējams gredzenus pielāgot savām vēlmēm, tādēļ jau standarta izgatavotā zelta vai sudraba stīpiņā iestiprinot akmentiņus, var  izveidot skaistu gredzenu, kas būs sirdī līdz mūža beigām.

Materiāli.

Ja agrāk bija populāri zelta laulības gredzeni ( http://raro.lv/27-gredzeni ), tad mūsdienās populāri kļūst arī sudraba laulības gredzeni. Materiālam nav liela nozīme gredzena simboliskajā vērtībā, jo to piešķir katrs gredzena nēsātājs pats, taču laulību gredzenus iesaka izvēlēties no izturīgiem materiāliem, konkrētāk metāliem Sudraba laulības gredzeni bieži deformējas, jo sudrabs ir mīksts metāls, taču zelta gredzeni kalpo ilgāku laiku. Populāri ir arī baltā zelta gredzeni, taču to cena ir ievērojami augstāka nekā parastajam zeltam un sudrabam. Pēc klientu vēlmēm, gredzenus var izveidot arī no citiem dārgmetāliem, taču jārēķinās ar augstām izmaksām ne tikai par materiāliem, bet arī par rotu veidotāja darbu.

 raro.lv juvelierizstrādājumi, zelts, sudrabs