Latvijā pieejamais patēriņa kredīts.

Money Falling on Happy BusinessmanKredītus Latvijā ņem daudzi. Atklāti sakot, būs grūti atrast kādu cilvēku, kuram kaut reizi mūzā nav bijušas kredītsaistības ar vienu vai vairākām kredītiestādēm. Citi stāsta, ka ar to nav jālepojas, citi uzskata, ka tas nav nekas īpašs, citiem tā ir bijusi vienīgā iespēja kā atrisināt savas finansiālās problēmas.

Kredītu bizness ir atkarīgs gan no aizdevēja, gan aizdevuma ņēmēja attieksmes un rīcības. Ja kreditors ir bijis laipns un piedāvājis dažādas ekstras un papildus labumus savam klientam, kurš viņu pēc tam ir apkrāpis un naudu neatmaksā, tad loģiski, ka tiks veiktas dažādas sankcijas, lai naudu atgūtu.

Daudzi nesaprot, ka aizdevumi ir jāatmaksā, tādēļ vainu vienmēr meklē citos.Šī iemesla dēļ daudzi uzskata, ka kredītiestādes nodarbojas ar izspiešanu un atņem pēdējo kas pieder. Šis uzskats ir maldīgs, jo šādas sankcijas tiek veiktas tikai gadījumos, ja lūgumu atdot naudu cilvēks ignorē ilgtermiņā.

Kas ir patēriņa kredīts?

Kredītu veidi ir tik daudz, ka nezinātāji starp plašo piedāvājumu maldas kā pa Ķīnas ābeci, lai gan patiesība nemaz nav tik sarežģīta kā varētu likties. Ņemot vērā to, ka viens no populārākajiem ir patēriņa kredīts, tad apskatīsim to nedaudz tuvāk. Šis aizdevuma veids, visbiežāk, ir pieejams bez ķīlas, kas ir labas ziņas daudziem.

To ir iespējams saņemt bankā vai kādā nebanku kredītiestādē, turklāt, pēdējā laikā šādu piedāvājumu varam sastapt arī lombardos. Summa, kādu ir iespējams piešķirt klientam, izvērtē pēc ienākumu apmēra un termiņa uz kādu aizdevumu lūdz piešķirt. Der ielāgot to, ka aizdevējs neizsniegs aizdevumu, ja tiek lūgta summa, kas pārsniedz vienu trešo daļu no kopējā ienākumu apmēra.

Kā saņemt?

Patēriņa kredīts ir viegli piesakām dažādos veidos. Ņemot vērā to, ka tehnoloģijas ir attīstījušās, aizdevumus  ir viegli pieteikt pa telefonu un arī izmantojot interneta starpniecību, kur vienkārši jāaizpilda pieteikuma anketa un jāgaida kredītkomisijas lēmums. Ja lēmums ir pozitīvs, tad parasti pusstundas laikā nauda tiek ieskaitīta bankas kontā un atliek sekot atmaksas grafikam, lai to atmaksātu.