Kvalitatīvie Lange & Sohne pulksteņi

A.Lange & Sohne ChronoNe tikai Šveice ir pazīstama ar pasaulē atzītiem un kvalitatīviem pulksteņu zīmoliem – arī Vācijā izsenis tiek ražoti augstas klases pulksteņi, viens no šādiem zīmoliem ir Lange & Sohne, kurš ir pazīstams vairāk nekā 150 gadus.

Ne vienmēr šim zīmolam ir veicies (1945. gadā pulksteņu ražošanas rūpnīca tika sagrauta bombardēšanā, trīs gadus vēlāk pārtraucot savu darbību), bet gadu gaitā Lange & Sohne pulksteņi ir pierādījis, ka starp zīmola nosaukumu un kvalitāti, var likt vienādības zīmi.

Šī zīmola vēsturi ir veidojis Ādolfs Lange, kurš jau 1845. gadā bija zināms pulksteņu meistars, kurš izcēlās ar savām prasmēm un precizitāti. Netālu no Drēzdenes Lange nodibināja pulksteņu darbību. Pašos savas darbības pirmsākumos Ā. Lange Šveicē un Francijā lietoto līniju mērīšanas sistēmu un pārgāja uz metrisko sistēmu. Lange sāk izmantot 3/4 mehānisma pamata plāksni, kas ir kļuvusi par Lange & Sohne mehānisma vizītkarti.

Lange & Sohne pulksteniPēc Langes nāves 1875. gadā vadību pār pulksteņu ražošanu pārņēma Langes dēli – no tā arī radies zīmola nosaukums, kas tulkojumā nozīmē „Lange un dēli”. Savukārt 1990. gadā Ādolfa Langes mazmazdēls atdzīvināja sava vecvectēva mantojumu, atkārtoti reģistrējot brendu, un desmit gadu laikā pēc ražošanas atsākšanas rados sešus jaunus un kvalitatīvu pulksteņu mehānismus, kas ir uzskatāms par izcilu panākumu, jo parasti šajā laika periodā iespējams radīt vidēji divus jaunus mehānismus.

Lange & Sohne darbība ir balstīta vēsturiskās tradīcijās, pulksteņu ražošanu vienmēr pārvaldījuši ģimenes locekļi, tāpēc motivācija nezaudēt kvalitāti un attīstīties, ir divkārša. Arīdzan pati ražošana pēc būtības ir tradicionāla un balstīta pārbaudītā pieredzēs – pulksteņu ražošanā tiek izmantoti augstvērtīgi materiāli – zīmols neizmanto plastmasas detaļas utt. Lange & Sohne pulksteņu korpusi tiek izgatavoti tikai no tādiem cēlmetāliem, kā zelts un platīns, ciparnīcas ir no sudraba, kas tiek nevis presēts, bet ir roku darbs – tas tiek gravēts ar rokām. Pulksteņa izvēli parasti nosaka dažādi kritēriji – vizuālais izskats, oriģinalitāte, statuss, funkcionalitāte, komforts – šī zīmola pulksteņi noteikti ir pārbaudīta klasika un nekad nav bezgaumīgi. Jāatzīst, ka šis ir viens no retajiem zīmoliem, kurš spēj konkurēt ar Šveices pulksteņu izslavēto kvalitāti