Kredīts uz nenoteiktu laiku – kredītlīnija

kredītsLai gan vārds “kredīts” saistās ar ko negatīvu, galvenokārt ar parādiem, kredītlīnijai ir virkne pozitīvu aspektu, kurus nevar piedāvāt cita veida kredīts. Un to var nebaidīties izmantot, ja nepieciešams papildus finansējums ikdienas tēriņiem. Kredītlīnija ir labs finanšu instruments, kurš neuzliek milzu finansiālo slogu un atkarību no aizdevēja, kā to uzliek, piemēram, ātrie kredīti, kas var radīt nepatīkamas sajūtas.  Tomēr kredītlīnija, tāpat kā jebkurš cits kredīts, nozīmē disciplīnu ikmēnešu maksājumu veikšanā. Patiesi kredītlīnija ir izdevīgs kredīts, taču, ja neatmaksāsiet laicīgi procentu maksājumus, arī šis kredīts zaudēs savas priekšrocības un kļūs par jūsu ienaidnieku.

Lai izskaidrotu, kas ir kredītlīnija, visvieglāk to salīdzināt ar bankas karti, kurā aizdevējs jums ieskaitījis kādu konkrētu naudas summu jebkredītlimitu, ņemot vērā jūsu finansiālo situāciju. Un pēc tam, kad klientam ir piešķirts kredītlimits, klients šo naudas summu var izņemt uzreiz vai izņemt pa daļām, kad ir nepieciešama papildus nauda. Šo naudu, kas ir aprēķināta, kā piešķirama klientam, var izņemt tik reižu, cik nepieciešams. Un tā jāatmaksā pēc noteikta atmaksas grafika. Turklāt maksa katru mēnesi tiek aprēķina pēc tā, cik daudz klients ir izņēmis no kredītlimita. Īsāk sakot – maksā tikai tik daudz, cik iztērējis. Un tā šī naudas izņemšana un atgriešana var turpināties tik ilgi, kamēr klients izlemj, ka vairs nevēlas izmantot kredītlīniju.

Turklāt kredītlīnijai piemīt vēl citas priekšrocības. Tai ir zemākas procentu likmes nekā ātrajiem kredītiem, taču to var tik pat ātri un ērti saņemt – līdzīgi kā sms kredītu, neatejot no datora un 15 minūšu laikā. Papildus kredītlīnija nerada negatīvu iespaidu par jums kā potenciālo klientu bankas ekspertiem, kā tas ir ar ātrajiem kredītiem. Vēl vairāk – kredītlīnija ir iespēja, kā uzlabot savu kredītreitingu. Ja apmaksāsiet savus maksājumus laicīgi, kredītlīnijas aizdevējs var pacelt jūsu kredītlimitu, kā lojālam klientam, savukārt citi aizdevēji var vērtēt jūs, kā uzticamu klientu, kuram var piešķirt jebkādu citu aizdevumu.  Augsts kredītreitings var palīdzēt jums saņemt lielāku aizdevumu par zemākiem procentu maksājumiem, līdz ar to kredītlīnija var nozīmēt tūkstošiem eiro ietaupījumu nākotnē.