Kas ir loģistika?

Noliktavu pakalpojumi - Sonora.lvDaudzi ir dzirdējuši jēdzienu „loģistika”, taču tādu īstu izskaidrojumu tam, kas tas ir un ar ko tā nodarbojas, nemaz tik daudzi nezina. Varam izskaidrot – loģistika ir procesu kopums, kas pēc iespējas lētāk, ērtāk kā arī kvalitatīvāk, palīdz ražošanas gala produktam no ražošanas sākuma nokļūt līdz patērētājam. Tā tikai varētu šķist, ka tas nekas nav – uzražo produktu un nosūti pārdevējam, bet tik viegli tas nebūt nav. Loģistika ietver sevī saistītus procesus, tajā skaitā kravu pārvadājumus, transporta servisu, konteineru pārvadājumus, noliktavu pakalpojumus un tamlīdzīgi organizētus procesus. Loģistikas speciālists ir cilvēks, kurš zina visu šo procesu gaitu kā arī ievieš ražotajam produktam piemērotu ceļu pie patērētāja. Šodienas finansiālajos apstākļos veiksmīga loģistika spēj nodrošināt progresīvu biznesa darbības progresu un lielisku konkurētspēju tirgū. Mūsdienās tā ietver teju visas sfēras, kas iesaistītas gala produkta ražošanā, ne tikai preces izveidē, pārvadāšanā un uzglabāšanā.

Kādi ir loģistikas veidi?

Īstajā laikā, vietā, daudzumā un cenā – par to gādā loģistikas speciālists un līdz ar to veiksmīgi palīdz precei nonākt līdz patērētājam, kas bieži ir loģistikas pamata nosacījums. Kravas transportlīdzekļi, noliktavas, transporta pakalpojumi pa jūru un sauszemi ir vien maza daļiņa no tā visa, kur jāorientējas labam loģistikas speciālistam. Lai varētu nodrošināt visu nepieciešamo funkciju izpildi, loģistikai atrodami vairāki darbības virzieni, kas palīdz iegūt cerēto rezultātu. Daži no tiem – iepirkšanas loģistika, – pārvalda izejvielu piegādāšanu ražotājam; ražošanas loģistika – pašu ražošanas norisi – visas darbības, sākot no tehnoloģiskā procesa, lai realizētu ražotāja nodomus un pircēja un lietotāja vajadzības; sadales loģistika virza saražoto līdz pircējam; servisa loģistika rūpējas par pakalpojumiem, kas rūpējas par un ap patērētāju visos posmos – gan pirms, gan pēc preču vai produktu pirkšanas.

Servisi, kas saistīti ar loģistiku.

Loģiski, ka loģistikas lietpratējs ir viens no tiem cilvēkiem, kas nodrošina visu notikumu virzību, taču tas būs tikai viens no ķēdes posmiem. Lai nodrošinātu veiksmīgu preces nonākšanu līdz patērētājam, jālieto dažādi citi servisi un pakalpojumi. Kā piemēri ir minama transportēšana un pārvadājumi, pasūtījumu apstrādāšana un to izpilde, uzkrāto preču daudzuma pārvalde, kas minimizē to skaitu, taču nodrošina arī nepārtrauktu ražošanu, turklāt arī noliktavu pakalpojumi ir un būs svarīga procesa daļa. Kā piemēram, ja vajadzīga mantu vešna uz Angliju un tiks izmantots ūdens transports, tad loģistikas ekspertam ir jāatrod visi atbilstošie resursi, lai šis process varēt būt ātrs, lēts, izdevīgs un kvalitatīvs. Bet, kravas pārvadāšana mūsu valstī un tuvākajās valstīs, bieži tiek nodrošināti izmantojot kravas automašīnu pa sauszemes ceļiem. http://sonora.lv/ru

Būs vairāki veidi, kā ražotāji var veikt visus aktuālos loģistikas procesus, lai prece veiksmīgi sasniegtu savu patērētāju – izmantojot loģistikas uzņēmumus vai realizējot savā uzņēmumā loģistikas nodaļu. Produktu aizvešana, piemēram, uz Angliju, ir aktuāla vienmēr, tā pat kā kravu pārvadājumi Latvijā kā arī citās Eiropas valstīs.