Kādas ādas problēmas risina labs bērnu dermatologs?

Ādas problēmas neticami bieži var novērot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Mēs zinām, ka ādas slimības bērniem var izraisīt ciešanas – negatīvi ietekmējot viņu veselību, pārliecību par sevi un akadēmiskos sasniegumus. Ja jūsu bērnam ir radušās ādas problēmas, iespējams, ir laiks vērsties pie bērnu dermatologa.  

Zemāk aplūkotas dažas no populārām ādas slimībām, ko risina bērnu dermatologs:

Ekzēma – tā ir izplatīta ādas slimība, kas padara ādu sarkanu un rada niezi, kā arī ādas zvīņošanos. Vairumā gadījumu ekzēmu var apkarot, lietojot ādas mitrinātājus un steroīdu krēmus. Svarīgi, lai bērns netiktu mazgāts burbuļvannās, izmantojot dušas želejas un šampūnus, kas sausina vai kairina ādu. Tomēr, ja bērns cieš no smagas ekzēmas, kad ādu klāj sarkani un pat jēli plankumi, kas rada asiņošanu, un nekādi līdzekļi nepalīdz kontrolēt šo situāciju, tad palīdzēt varēs tikai labs bērnu dermatologs, kas klātienē novērtētu situāciju un sastādīt ārstēšanās plānu.

Psoriāze – uz ādas rodas sarkani plankumi, kas pārklāti ar sudrabotām zvīņām. Vairumā gadījumu simptomi rodas cilvēkiem vecumā no 11 līdz 45 gadiem. Psoriāze var rasties gan iedzimtības dēļ, gan arī ārējo apstākļu rezultātā, piemēram, stresa, traumu, saules kaitējuma dēļ un ne tikai. Bērniem un pusaudžiem īpaša veida psoriāze var rasties pēc streptokoku rīkles infekcijas. Tās laikā uz ķermeņa, rokām, kājām un galvas ādas var parādīties mazas, pilieniem līdzīgas čūlas. Vairumā gadījumu simptomi pazūd paši no sevis, tomēr situācija var kļūt arī smagāka, tāpēc bērnu dermatologa apmeklējums ir neatņemama sastāvdaļa psoriāzes ārstēšanās procesā.

Dzimumzīmes – tās ir sastopamas ikvienam cilvēkam un lielākoties tās ir nelielas ādas nepilnības, kas nerada bērna veselībai nekādu risku. Dzimumzīmes var būt dažādas formas, izmēra un krāsas, atkarībā no iesaistītajiem audiem (šūnām). Visbiežākie dzimumzīmju cēloņi ir patoloģiski asinsvadi (asinsvadu dzimumzīmes) vai pigmentu šūnas (pigmenta dzimumzīmes). Kā redzamas zīmes uz ādas, tās var būt no tumši rozā līdz pat tumši brūnai krāsai, attīstoties bērnam vēl esot dzemdē vai neilgi pēc tā dzimšanas.

Tomēr dzimumzīmes nevar atstāt bez uzraudzības un tikai bērnu dermatologs varēs veikt kvalitatīvus izmeklējumus, lai saprastu vai dzimumzīme patiešām ir nekaitīga. Dermatologi tiek galā arī ar citām problēmām, kas raksturīgas bērniem, tostarp pigmentācijas traucējumiem, skalpa, matu un nagu slimībām, kā arī retām ādas slimībām.