Kā pasargā ādu no aukstuma un tā radītajām sekām?

ādas kopšanaZiemas laikā mēs visi ģērbjamies silti, malkojam karstus dzērienus un visādi citādi rūpējamies par to, lai justos silti un komfortabli, taču vai tik pat lielu uzmanību pievēršam arī savas ādas labsajūtai? Tieši sejas un roku ādu visvairāk skar aukstuma, vēja un temperatūru svārstību negatīvā ietekme, kas var atsaukties ne tikai uz izskatu, bet arī uz ādas veselību.

Lai gan rūpes būtu jāuzņemas par visa ķermeņa ādas kopšanu un jāizvēlas ādu nesausinoši mazgāšanas un kopšanas kosmētiskie līdzekļi, īpaša uzmanība jāvelta tām ādas zonām, kuras ikdienā nevaram pasargāt ar apģērbu. Visbiežākās ādas problēmas ziemā ir tās, kuru pamatā ir mitruma līmeņa samazināšanās ādā jeb ādas sausums. Lai sevi no tām pasargātuvai cīnītos ar to radītajām sekām, jāizvēlas šim periodam piemēroti kosmētiskie līdzekļi un jāievēro to lietošanas secība.

Izvēloties kosmētiskos līdzekļus noteikti būtu jāņem vērā ādas tips un tās pašreizējais stāvoklis. Lietojot savai ādai piemērotus kosmētiskos līdzekļus, efekts tiks panākts daudz ātrāk, turklāt nauda netiks izmesta vējā, pērkot kosmētiku, kas konkrētajā gadījumā var izrādīties neefektīva. Savu ādas tipu un mitruma līmeni tajā var noskaidrot dodoties vizītē pie dermatologa vai kosmetologa, kā arī vairākos Apotheka aptiekās esošajos veselības kabinetos, kur ādas diagnostiku ar aparātu veic bez iepriekšēja pieraksta un rindas.

Pamata pīlāri efektīvai un pareizai ādas kopšanai ziemā, ir tās mitrināšana, barošana un aizsargslāņa veidošana. Ziemas laikā ikvienam būtu jālieto savam ādas tipam atbilstošs mitrinošs un barojošs krēms. Vēsajā periodā vislabāk mitrinošu krēmu uzklāt pirms gulētiešanas, bet barojošu no rīta, pirms dienas gaitu sākšanas. Jāievēro, ka jebkuru krēmu vai mitrumu saturošu kosmētisko līdzekli, tai skaitā arī tonālo krēmu, būtu vēlams uzklāt vismaz stundu pirms došanās ārpus mājas vai sitām telpām. Lai pasargātu ādu no vēja un tā negatīvās ietekmes pirms došanās laukā, uz sejas var uzklāt krēmu, kas veido nelielu, elpojošu vaska aizsargkārtiņu. Tāpat aizsargslāni veido arī tonālais krēms un birstošie pūderi.

Lūpas no plaisāšanas visvienkāršāk pasargāt lietojot higiēnisko lūpu krāsu. Ja ikdienā lietojat dekoratīvo lūpu krāsu, vēsā un vējainā laikā, pirms tās uzklāšanas, varat noziest lūpas ar plānu kārtu higiēniskās lūpu krāsas, tādejādi pasargājot lūpu ādu no izžūšanas.

Lai gan vēsā laikā rokas tiek piesegtas ar cimdiem, tās tāpat saņem temperatūru svārstību un vēja radīto negatīvo ietekmi. Lai roku āda nekļūtu sausa, nerastos aizplīsušas panadzes un nepatīkama velkoša sajūta, vairākas reizes dienā ieziediet tās ar mitrinošu un barojošu roku krēmu. Ar krēmu rokas ieticams ieziest arī pēc katras to mazgāšanas reizes, tādejādi nodrošinot tām aizsargslāni visas dienas garumā.