Kā izkāpt no parāda

sms kredītsAtrasties parādsaistībās var būt stresa pilna pieredze. Un nav svarīgi, cik liels ir jūsu parāds un, kādi ir tā atdošanas nosacījumi – ja jūs esat aizņēmies naudu, jums ir pienākums to atdot, neatkarīgi no apstākļiem un situācijas, kas var rasties, piemēram, darba zaudēšana, iekļūšana nelaimes gadījumā vai radušies negaidīti papildus izdevumi.  Ja jūs esat gatavs sasniegt finansiālo brīvību, ir svarīgi, lai jums būtu plāns, kā jūs risināsiet šo problēmu ar parādu esamību.Šeit būs vairāki vienkārši soļi, kas palīdzēs jums atbrīvoties no parāda pēc iespējas īsākā laika posmā.

Pieņemiet apzinātu lēmumu pārtraukt naudas aizņemšanos

Ja jūs vēlaties izkļūt no parādiem, jums ir jāpārtrauc aizņemties, lai finansētu savu “nepareizo” dzīvesveidu. Tas nozīmē neiegādāties preces uz nomaksu, nenoformēt vēl papildus kredītkartes, kā arī neskatīties uz reklāmām, kur tiek piedāvāti sms kredīti, lai nekristu kārdinājumā tos paņemt, un pat nedoties jaunas automašīnas testa braucienos, lai jums nerastos domas, ka vēlaties iegādāties šo automašīnu, kuru nemaz nevarat atļauties. Tas palīdzēs jums koncentrēties tikai uz parāda atdošanu un nenovērsīs uzmanību no mērķa sasniegšanas.

Izveidojiet ārkārtas fondu

Šis ir svarīgs priekšnosacījums, lai iegūtu finansiālu brīvību, un, lai neparedzētu izdevumu gadījumā jums nevajadzētu aizņemties naudu no kredītdevējiem. Vairumam cilvēku sms kredīti un kredītkartes kļuvušas par finansējuma avotu ārkārtas situācijām, taču tas nav pareizi. Ja jūs mēģiniet izkļūt no parādiem, tad jums ir nepieciešams izveidot, tā saucamo drošības buferi ārkārtas fonds veidolā. Ja kredīts tomēr nepieciešams, aizņemies gudri: http://www.gudriem.lv/sms-krediti?lng=lv

Sastādiet budžetu, kas atbilst realitātei

Izveidojiet tādu budžetu, kas attēlo reālo jūsu finanšu plūsmas situāciju. Tas jums palīdzēs novērtēt, kur jūs šobrīd atrodaties ar savām finansēm, un kā jūs varētu virzīties uz priekšu, lai sasniegtu savu mērķi izkāpt no parādu sloga. Šī uzdevuma mērķis ir palielināt naudas pārpalikumu, ko izmantot, lai apmaksātu savu parādu. Pirmkārt, to ir iespējams izdarīt, nopelnot papildus naudu – esošajā darbā sasniedzot augstākus darba rezultātus, piemēram, pārdodot vairāk preces, vai arī atrodot papildus darbu.  Otrkārt, jūs varat samazināt savus izdevumus, atsakoties no kādas izdevumu pozīcijas, piemēram, ik nedēļas restorāna apmeklējuma.

Atmaksājietneizdevīgāko parādu

Viena no gudrākajām stratēģijām, lai izkāptu no parāda, ir samazināt maksājumus līdz minimumam. To vislabāk var panākt, atbrīvojoties no aizdevumiem ar vislielāko procentu un ikmēneša maksu. Un kad būsiet atbrīvojies no “visdārgākā” parāda, visu uzmanību pievērsiet nākamajam “visdārgākajam” kredītam.

Atcerieties, ka no parādiem var atbrīvoties, tiem nav jābūt uz visiem laikiem, taču tas prasīs no jums pieturēšanos pie stingra režīma un savu prasmju finanšu pārvaldībā attīstīšanu. Sāciet savu ceļojumu uz dzīvi bez parādiem jau šodien!