Jāiziet pirmās palīdzības kursi Rīgā – esi gatavs rīkoties!

jāiziet pirmās palīdzības kursi RīgāIkvienam cilvēkam var pienākt brīdis, kad pāris sekunžu laikā ir jāpieņem svarīgi lēmumi un, iespējams, pat jāizglābj kādam dzīvība. Vai Tu esi tam gatavs? Bija pirmās palīdzības kursi, bet vai atceries, kas jādara, ja līdzcilvēku sakodis suns, vai ir bijusi elektrotrauma? Šādos brīžos pat mazākās pārdomas var būt izšķirošas.  

 

Katrs, kurš brauc ar auto, kādreiz ir elpinājis gumijas Anniņu. Kas ir Anniņa? Lai to uzzinātu, ir jāiziet pirmās palīdzības kursi Rīgā. Pirmās medicīniskās palīdzības kursi ir paredzēti ikvienam topošajam autovadītājam. Kursu laikā apgūst pirmās palīdzības sniegšanas pamatus, glābšanas ķēdi un arī praktiskās iemaņas tās realizēšanā.

 

Šie kursi paredzēti ne tikai autovadītājiem, bet arī apsardzes darbiniekiem, medniekiem un citiem ieroču nēsātājiem, izglītības iestāžu un privāto iestāžu darbiniekiem, kā arī jebkuram citam interesentam, kas sasniedzis 12 gadu vecumu.

 

Pirmās palīdzības kursi Rīgā parasti ilgst 15 akadēmiskās stundas, no kurām septiņas ir teorētiskās un astoņas ir praktiskās nodarbības. Beidzot nodarbības, tiek izsniegta sarkanā apliecība, kas ir derīga arī citās Eiropas Savienības valstīs.

 

Kursu laikā tiek apgūtas ļoti svarīgas tēmas:

  • Kursanti uzzinās, kā rīkoties negadījuma vietā, avārijas laikā un kā steidzami jāizsauc palīdzība.
  • Kā rīkoties, ja iestājies šoks vai ir dzīvībai bīstama situācija?
  • Ko darīt, ja cilvēkam ir radušies tādi tehniskie bojājumi kā pārkaršana, atdzišana, apdegumi, apsaldējumi.
  • Ķīmisko vielu izraisīti nelaimes gadījumi – acīs, uz ādas, gremošanas traktā.
  • Kā rīkoties elektrotraumu un slīkšanas gadījumā?
  • Kā reaģēt un kas jādara dažādu traumu un amputāciju gadījumā?
  • Kā rīkoties dzīvnieku izraisītos nelaimes gadījumos?
  • Ko darīt, ja ķermenī iekļuvuši svešķermeņi?
  • Kursanti uzzinās, kā transportēt cietušu cilvēku un ko darīt ja ir vairāki cietušie?

 

Tāpat kursu laikā tiks saņemta informācija par to, kā rīkoties dažādu slimību gadījumā un kādam ir jābūt aptieciņas saturam. Tā kā glābjot svarīgākais ir paša glābēja korektums un veselais saprāts, tad atsevišķa tēma kursos ir veltīta tieši glābēja drošībai.

 

Ja vēlies būt pilnvērtīgs sabiedrības loceklis un nepieciešamības gadījumā palīdzēt citiem, noteikti apmeklē pirmās palīdzības kursus Rīgā un esi gatavs!