Izvēloties transportlīdzekli – motociklu, jānokārto A2 kategorija

jānokārto A2 kategorija

Salīdzinot ar A1 kategoriju, kuru iespējams iegūt no 16 gadu vecuma, A2 kategorija no tās nedaudz atšķiras, to var saukt kā pakāpi augstāku kategoriju. Viens no tiem nosaka, ka šo kategoriju iespējams iegūt sākot no 18 gadu vecuma. Tā kā šie motocikli ir daudz jaudīgāki, nekā A1 kategorijai, tiem jāietilpst šādos nosacījumos:

  • Jaudas attiecība – 0,2 kilovati uz kilogramu;
  • Jauda – līdz 35 kilovatiem;
  • Nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk nekā divas reizes lielāka.

Tātad, ja vēlaties vadīt transportlīdzekli, kura jauda nepārsniedz iepriekš minētos nosacījumus, Jums jānokārto A2 kategorija. Pirms tam ieteicams rūpīgi apsvērt savas iespējas, jo ne kurš katrs spēj novaldīt šādu transporta līdzekli.

Lai iegūtu A2 kategorijas tiesības, process būtiski neatšķiras no citu kategoriju vadītāju apliecību iegūšanas. Viss sākas ar dokumentu noformēšanu, kas notiek Jūsu izvēlētajā autoskolā. Ar dokumentu noformēšanu Jums palīdzēs klāt esošais speciālists, kas spēs atbildēt arī uz jautājumiem par neskaidrībām.

Nākamais solis ir teorijas apmācība, kas ir neizbēgams posms tiesību iegūšanas procesā. Teorija ir labi jāpārzina, lai uz ceļa justos droši un neapdraudētu citus cilvēkus. Tā kā teorija bez prakses nav iespējama, jāsaņem CSDD braukšanas mācību atļauja, lai varētu sākt braukšanas apmācību. To iespējams sākt jau pēc trešās teorijas nodarbības (ja ir B kategorija, tad jau pēc pirmās teorijas nodarbības).

Motoskolā jāiziet pirmās palīdzības kursi. Ja esat to jau nokārtojuši, šo posmu varat izlaist. Visi iegūtie rezultāti pieejami CSDD sistēmā un redzami nepieciešamajām organizācijām. Dokuments, kas arī nepieciešams – medicīniskā izziņa. Kad visi šie nepieciešamie posmi nokārtoti, vienīgais, kas atliek ir motoskolas teorijas eksāmens, valsts teorijas eksāmens un CSDD braukšanas eksāmens.

Labs darbs, kas labi padarīts. Izejot cauri visam šim procesam, Jūs savā īpašumā iegūstat A2 kategorijas tiesības. Saudzēsim sevi un citus, pieejot nopietni šim procesam. Izmantojot autoskolas Presto pakalpojumus, būsiet labs ceļu satiksmes dalībnieks, jo informācija tiek sniegta labākajā kvalitātē.