Izvēlamies guļammaisu savām brīvdabas aktivitātēm

guļammaisiGuļammaiss vienmēr ir noderīgs. To var izmantot gan pārgājienos, gan laivu izbraucienos, gan arī dodoties dažādos citos izbraucienos. Izvēloties labāko guļammaisu, ir jāņem vērā, ka pastāv trīs veidu guļammaisi, tāpēc nepieciešams izvēlēties piemērotāko guļammaisu tieši Tev. Ir pieejami gan guļammaisi vasaras sezonai, gan 3 sezonu, gan arī ziemas guļammaisi. Tas nozīmē, ka vasaras sezonas guļammaisi ir piemēroti, ja gaisa temperatūra ir 2C un augstāka, 3 sezonu guļammaisi ir piemēroti, ja gaisa temperatūra -12C līdz 2C. Savukārt ziemas guļammaisi ir piemēroti aukstākiem laikapstākļiem, jo tos var izmantot, ja gaisa temperatūra ir -12C un zemāka.

Ļoti svarīgi ir arī pievērst uzmanību guļammaisa formai. Lielākā daļa guļammaisu forma ir četrstūra. Tāpat ir pieejami arī kokona tipa guļammaisi. Ar šādiem guļammaisiem ir iespējams vēl ātrāk panākt to, ka parādās siltuma efekts. Guļammaisi pārsvarā ir izgatavoti no sintētiska materiāla. Cilvēki bieži vien izvēlas tieši šādus guļammaisu, pateicoties to funkcionalitātei un cenai. Visbiežāk ir pieejami poliestera guļammaisi, kuriem ir vairākas priekšrocības. Šāds materiāls ļoti ātri žūst, kā arī tam piemīt siltumizolācijas spēja pat tad, ja guļammaiss ir mitrs. Tāpat noteikti jāpiemin tas, ka šādi guļammaisi ir daudz lētāki par dūnu guļammaisiem, kā arī tie ir izturīgi un neizraisa alerģiju. Jāsaka gan, ka šādus guļammaisus var būt diezgan grūti kompakti salocīt, atšķirībā, piemēram, no dūnu guļammaisiem. Tādā veidā tos būs diezgan grūti paņemt līdzi pārgājienos. Savukārt, izvēloties dūnu guļammaisus, ir nepieciešams ņemt vērā, ka tie bieži vien ir krietni dārgāki, tomēr tie ir veidoti no dabiskajiem materiāliem. Vēl viena šādu guļammaisu priekšrocība slēpjas tajā, ka tos ir iespējams ļoti viegli salocīt un pārnēsāt dažādos pārgājienos. Dūnas ir pats dārgākais materiāls, tomēr arī tajā pašā laikā arī vislabākais. Tam ir mazs svars, kā arī lieliskas siltumizolācijas spējas. Tāpat tās var droši saspiest, bet to apjoms ar laiku nesamazināsies, bet gan paliks iepriekšējā apjomā.

Izvēloties piemērotāko guļammaisu, noteikti Tev nepieciešams arī  saprast, cik garu un platu guļammaisu iegādāties, jo to klāsts ir gana plašs. Izvēlies guļammaisu, kas būtu vispiemērotākais tieši Tavam augumam. Un, kā jau minējām, ļoti svarīgi izvēlēties piemērotāko guļammaisa veidu konkrētai gaisa temperatūrai. Ir ļoti svarīgi izvēlēties piemērotāko guļammaisu Tava komforta dēļ. Piemēram, ja dodies pārgājienā ziemas laikā, tad nekādā gadījumā nederēs guļammaiss, kas paredzēts vasaras laikapstākļiem, jo ziemā gaisa temperatūra ir ļoti zema. Savukārt, ja dodies pārgājienā vasarā, tad nederēs ziemai domātie guļammaisi, jo tie ir domāti aukstākam laikam, un vasaras laikā Tev varētu būt pārāk karsti šādā guļammaisā. Noteikti izmanto pieminētos kritērijus, izvēloties savi situācijai atbilstošāko guļammaisu!