Izmēram ir nozīme – ja runājam par monitoru!

Liels datora  monitors

 

 

 

Nu jau sen dators vairs nav tikai darba līdzeklis, ko izmantojam birojā. Stacionārais (galda) dators mājās var kļūt par pilnas programmas izklaižu centru, nodrošinot gandrīz visu nepieciešamo izvēļu klāstu pieejamu tūliņ un tagad. Dators ir kļuvis arī par televizora aizstājēju, ņemot vērā online tiešraižu iespējas. Ieņēmis neliela mājas kino lomu, tā kā izmantojam to, lai noskatītos kādu filmu. Nemaz nerunājot par neskaitāmajām spēļu iespējām, ko varam izmēģināt, izmantojot galda datora priekšrocības (mūžīgais PCvs Xbox fanu strīdus ābols – kurš labāks spēļu mīļotājiem).

Un te nu reizēm gribas tādu krietni vien lielāku monitoru, ar lielisku izšķirtspēju, dažādiem savienojumiem un citām ekstrām. Tā kā nereti mājās sastopams gan portatīvais dators (vienam mērķim) un galda dators (citam mērķim), tad galda datoru izvēlamies vairāk izklaides tipa, kamēr portatīvais tiek lietots tikai darbam (ar portatīvo spēļu spēlēšana veicas nedaudz savādāk, tāpat kā filmu skatīšanās, lai gan, pie nepieciešamības, var izlīdzēties arī ar to). Arvien populārāki un gribētāki pircēju vidū ir kļuvuši monitori ar skārienjūtīgu virsmu, kur katru peli vari apvienot ar pirkstu lietošanu, rādot vai pārskatot foto, vai dažādās citās situācijās, kad nepieciešams pārslēgt saturu (sērfojot internetā, piemēram).

Arī monitors ar labu atbalsta statīvu jau vien ir vērtība – iespēja noregulēt monitora slīpumu un leņķi nodrošina to, ka neatkarīgi no izvēlētās ērtākās pozīcijas, kādā nolejam apsēsties pie datora, varam pieregulēt monitoru savām vajadzībām, nevis pašam jāpielāgojas tā, kā monitors nostādīts. Šobrīd izmantotākie ir LED un LCD monitori, kas atzīti visā pasaulē. LED monitora tehnoloģiju kodols sastāv no gaismu izstarojošās diodes, kamēr LCD tehnoloģija nozīmē šķidro kristālu monitorus. Gan LED, gan LCD monitori nodrošina kvalitatīvu attēlu, spilgtas un izteiktas krāsas, kā arī abiem ir gana labi energoefektivitātes rādītāji. Šādus monitorus var izmantot jebkuram darbam, tomēr vislabākie tie ir brīdī, kad apstrādājam video vai foto failus, skatāmies filmas, videoklipus un cita veida materiālus. Ar šādu monitoru īpašumā – var gan strādāt, gan atpūsties, gan izmantot šādu monitoru, lai aizrautos ar kādu hobiju (piemēram, fotografēšana).

Monitora izšķirtspējai ir liela nozīme – tā attēls būs daudz kvalitatīvāks un labāka iespēja izbaudīt laiku pie datora. Te nu ir nozīme ekrāna izmēram un izšķirtspējai – gan jāizvēlas monitors atbilstošs savai redzei, darba specifikai un attālumam no monitora līdz krēslam.