Īpašuma apdrošināšana

īpašuma apdrošināšanaStrauji attīstoties un augot apdrošināšanas kompāniju piedāvājumiem un polišu daudzveidībai, īpašuma apdrošināšana ir un paliek viens no populārākajiem apdrošināšanas veidiem. Diezgan saprotami, ka jebkurš cilvēks, domājot soli uz priekšu, vēlas pasargāt sevi un savas mājas pret situācijām, kurās var zaudēt visu, kas pieder. Šādos gadījumos apdrošinātāji piedāvā savus pakalpojumus, polises, lai kompensētu zaudējumus, ja tādi radušies. Pie mums gandrīz visi nedzīvības apdrošinātāji piedāvā saviem klientiem īpašuma apdrošināšanu. Un tā kā apdrošinātāju ir gana daudz – vismaz astoņi vai desmit zināmākie – tad, ja lēmums par īpašuma apdrošināšanas polises iegādi ir vienkāršs, tad daudz grūtāk ir izvēlēties apdrošināšanas kompāniju.

Ar īpašuma apdrošināšanas polisi parasti apdrošina nekustamo īpašumu. Dzīvoklis, māja, biroji, ražošanas un tirdzniecības telpas – ēkas. Kā arī tiek apdrošināts kustamais īpašums – mēbeles, iekārtas, sadzīves tehnika, biroju tehnika un tā tālāk. Daži no apdrošinātājiem pie polises klāt piedāvā civiltiesisko apdrošināšanu – atlīdzināt zaudējumu, kas nodarīti kaimiņam, kā arī iegādāties dažādus papildus nodrošināšanās iespējas pret specifiskiem negadījumiem – piemēram, būvniecības civiltiesisko atbildību, apdrošināšanu pret elektroniskajiem riskiem.

Gana bieži, izvēloties apdrošinātāju, pie kura iegādāties polisi, vērtējam arī pēc cenas. Vērtējot pēc šāda faktora, iesaka ņemt vērā īpašuma apdrošināšanas izmaksas. Tās tiek noteiktas pēc apdrošināmā īpašuma raksturojuma, tā atrašanās vietas un vēl dažādiem citiem faktoriem, kas ir būtiski, lai noteiktu riska pakāpi īpašumam. Atkarībā no izvēlētā pašriska apmēra, apdrošināšanas izmaksas var samazināties. Tāpat kā tad, ja pats īpašnieks veicis īpašus drošības pasākumus, lai pasargātu savu mājokli no nelaimēm pats. Latvijā lielākoties iespējams iegādāties īpašuma apdrošināšanas polises uz gadu, bet, piemēram, apdrošinātājs Compensa ir vienīgais Latvijā, kas piedāvā apdrošināšanas polisi iegādāties uz laiku līdz trīs gadiem, kas ievērojami samazina ikmēneša apdrošināšanas maksājumus. Tāpat polises cenu ietekmē īpašuma apdrošināmie riski. Kā iepriekš minēts, pie standarta polises iespējams iegādāties papildus atsevišķus riskus, par ko vienoties, iegādājoties polisi, kas ietekmē kopējo polises cenu.

Īpašuma apdrošināšana nenodrošina pret negadījumu atgadīšanos, toties pasargā no tā, ka šādām situācijām neesam sagatavojušies, tiekam pārsteigti. Apdrošināšana nozīmē iespēju ātrāk un vienkāršāk atgriezties ikdienas ritmā, ja nelaime tomēr atgadījusies.