Pirms iegādājies portatīvo datoru – izlasi!

asus portatīvie datoriPortatīvie datori ir aptuveni 2 – 3 cm biezi un nelieli, viegli pārnēsājami datori, kas kalpo kā inovatīva alternatīva gabarītu ziņā lielajiem personālajiem galda datoriem. Par spīti savam mazajam izmēram, kas vidēji ir 15.6 collas, portatīvais dators pilda visas standarta datora funkcijas un šobrīd pieejamie modeļi pieejami pat ar lielāku veiktspēju nekā tā, kas sastopama budžeta klases stacionārajam datoram. Pārnēsājamību nodrošina arī iebūvētā datora baterija (akumulators), kas 100% uzlādēta ļauj strādāt ar portatīvo pat vairākas stundas bez tiešās elektrības padeves.

Portatīvais dators, kas atbilst tieši Tavām vajadzībām

Ikvienam no mums ir personīgās vēlmes un vajadzības, kas attiecas arī uz portatīvajiem datoriem, kas ir iemesls tam, ka tirgū pieejami simtiem dažādu portatīvo datoru modeļi. Tieši tāpēc portatīvais dators mēdz atšķirties ne tikai pēc ekrāna izmēra un dizaina, bet arī pēc tehniskajiem raksturlielumiem, piem., procesora, operatīvās atmiņas, cietā diska (HDD), video kartes tipa, operētājsistēmas u.c. Vadošie zīmoli, kas piedāvā datorus mūsdienās ir Asus, HP, Dell, Acer, Samsung, Packard Bell u.c.

Portatīvā iegādē nozīmīgu lomu spēlē:

  • Displejs – populārākais  klēpjdatora ekrāna izmērs ir 15.6 collas, bet ir pieejami arī daudz mazāki vai tieši otrādi, lielāki portatīvo modeļi. Bieži vien šis apsvērums ir vitāli svarīgs, ja pastāvīgi dodaties izbraukumos vai pārvietojaties un vēlaties, lai klēpjdators ir pietiekami ērts. Savukārt tie, kas vairāk lieto portatīvo kā galda datoru, bez raizēm var pirkt arī lielāku, tātad arī ne tik vieglu modeli.
  • Diska ietilpība – šis vienmēr būs svarīgs apsvērums, īpaši, kad iegādājaties savu pirmo portatīvo. Bieži vien ne pārāk prasīgiem lietotājiem ir labs 320 GB HDD, bet, ja mīlat lejupielādēt un skatīties portatīvajā filmas vai uzglabāt citus multimediju failus, lai nevajadzētu domāt par ārējā diska pievienošanu, daudz izdevīgāks pirkums būs klēpjdators ar vismaz 500GB līdz 750GB HDD.
  • Baterijas mūžs – jo vairāk darbojas datora baterija (akumulators), jo mobilāks ir portatīvais un pastāv lielākas iespējas to izmantot ārpus mājām. Ja ar datoru parasti strādājat ārpus telpām, tad jāpārliecinās, ka portatīvais dators ir ar labu bateriju, kas spēj strādāt vismaz 3 – 6 stundas bez uzlādes. Baterijas darbības laiks, bez šaubām, būs atkarīgs no tā, ko Jūs plānojat darīt – lasīt ziņas online, spēlēt datorspēles, rakstīt dokumentus u.tml.

Minētie ir tikai daži no piemēriem, kas būtu jāņem vērā meklējot portatīvo datoru. Papildus izpēte par datora funkcionalitāti un īpašībām nāks tikai par labu, jo šis nav lēts pirkums, turklāt paredzēts diezgan ilgam periodam.

 

PORTATĪVĀ DATORA IZVĒLES PRINCIPI

Portatīvie datori ir aptuveni 2 – 3 cm biezi un nelieli, viegli pārnēsājami datori, kas ir kā inovatīva alternatīva gabarītu ziņā lielajiem personālajiem galda datoriem. Par spīti savam nelielajam izmēram, kas vidēji ir 15.6 “, portatīvais dators izpilda visas pamata datora funkcijas un mūsdienu modeļi izceļas pat ar labāku veiktspēju nekā tā ir vidusmēra klases stacionārajam datoram. Mobilitāti nodrošina arī iebūvētā datora baterija (akumulators), kas pilnībā uzlādēta spēj turēt pat vairākas stundas bez pievienošanas elektrībai.

Kādus portatīvos ražo mūsdienās?

Mūsdienās portatīvā datora iegāde var būt daudz grūtāka, nekā sākumā liekas. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka datoru tirgū pieejami tik daudzu firmu portatīvie modeļi, sākot no pamata, ikdienai paredzētiem, līdz FullHD, neticami lielas veiktspējas modeļiem. Lai kaut cik atvieglotu portatīvā izvēli, tie tiek iedalīti dažādos tipos, piem., mācībām, datorspēlēm, biznesam – tādējādi iespējams orientēties pēc tā, kam portatīvais dators paredzēts. Protams, portatīvais dators mēdz atšķirties arī pēc tehniskās specifikācijas, dizaina, izmēra.

Pirms portatīvā datora iegādes, jāņem vērā:

  • Datora displejs – izplatītākais portatīvā datora displeja izmērs ir 15.6 collas, tomēr plaši piedāvāti arī mazāka izmēra vai pretēji, lielāki portatīvo modeļi. Tieši displeja lielums parāda to, cik liels būs portatīvais un cik vienkārši to būs pārnēsāt, kas ir it īpaši svarīgi, piem., ceļojot. Lielāki modeļi būs aktuāli tiem, kas lielākoties lieto portatīvo iekštelpās.
  • Cietais disks – diska kapacitāte bieži ir nozīmīgākais faktors portatīvā iegādei. Ja iepriekš bez problēmām pietika ar 320GB HDD disku, tad tagad portatīvo datoru modeļos ir daudz lielākas kapacitātes HDD, lai atmiņas pietiktu apjomīgām programmām, filmu un attēlu failu uzglabāšanai u.tml.
  • Baterija – jo ilgāk tur baterija, jo mobilāks kļūst portatīvais un ir lielākas iespējas to izmantot ārpus mājām. Ja ar portatīvo bieži strādājat ārpus telpām, tad pārliecinieties, ka konkrētais modelis ir ar pietiekami jaudīgu bateriju, kas ļauj strādāt ar datoru vismaz 4 – 5 stundas bez uzlādes. Datora baterijas  darbības laiks, protams, ir atkarīgs arī tā, ko ar datoru paredzēts darīt – lasīt ziņas online, spēlēt spēles, veidot prezentācijas u.tml.

Nosauktie ir tikai daži no faktoriem, kas jāņem vērā iegādājoties portatīvo. Tā kā pirkums nav tas lētākais, turklāt domāts diezgan ilgai lietošanai, pirms portatīvā iegādes svarīgi pārdomāt visas aktuālās nianses.

Vairāk informācijas meklē ražotāja mājas lapā!