Granulu kamīnu priekšrocības un trūkumi

granulu kamīnsGranulu kamīni parasti ir diezgan mazi un arī granulu maisi ir mulčas maisa lielumā, tāpēc tos var viegli uzglabāt. Ar šiem kamīniem ir viegli darboties, tie prasa tik vien tik daudz, lai tajos ievietotu granulas un aizdedzinātu liesmu. Un atkarībā no tā cik liela izmēra piltuve ir Jūsu kamīnam, to varbūt jāielādē tikai vienu reizi dienā. 

Granulu kamīni: priekšrocības

 

Tā kā uguns ir ietverta kamīna siltuma kastē, dūmus tas izdala ļoti minimāli, tāpēc tiek samazināta dūmu smaka Jūsu mājās, tāpat granulu kamīnos tiek novērsta arī iespēja, ka tā korpuss varētu sakarst. Granulas rada arī ievērojami mazāk pelnu nekā malka un izdala mazāk uzliesmojošu blakusproduktu, kas varētu radīt bīstamus apstākļus.

 

Koka granulas ir izgatavotas no otrreizējām izejvielām un ir ļoti stipri saspiestas, kas samazina tajās esošo mitruma saturu. Koksnes granulas rada arī vairāk siltuma, jo granulas deg karstāk un ir tīrākas nekā koks. Granulu kamīns degšanas procesā izdala arī mazāk piesārņojošo vienu nekā tradicionālie kamīni. Daudzi ekologi arī uzskata, ka tie ir oglekļa neitrāli.

 

Sakarā ar to, ka granulas tiek izgatavotas no koka vai biomasas, tās ir pietiekami lētas un tās var iegādāties nelielos daudzumos kā nepieciešams, kas ir lētāk nekā salīdzinot ar malkas iepirkšanu.

Granulu kamīni: trūkumi

 

Ņemot vērā visas priekšrocības, ko sniedz granulu kamīns, ir diezgan grūti noticēt, ka tiem ir arī kādi trūkumi. Bet vērīgi skatoties dažus tomēr var atrast. Viens no lielākajiem trūkumiem ir šo kamīnu izmaksas, jo labi granulu kamīni maksā vidēji no 1500, 2000 eiro kopā ar instalāciju.

 

Granulu katli darbojas ar elektrību, tas nozīmē, ka pazūdot elektrībai arī granulu katls pārstāj darboties. Tas vēl tāds mazs mīnuss. Tiesa, var jau iegādāties ģeneratoru, kas nodrošinās māju ar elektrību, kamēr tā pazudusi, tajā skaitā arī darbinās granulu kamīnu, bet tie atkal ir sava veida papildus izdevumi (lai gan ģenerators Latvijas ziemās, kad ir vētras un smagais sasnigušais sniegs pārrauj elektrības vadus, ir diez gan noderīgs).

commodus.lv