Gatavi privātmāju projekti – unikāli, bet ļauj ietaupīt

gatavi privātmāju projekti

Omulīga un silta māja, kur pavadīt atlikušo mūžu kopā ar mīļajiem ir sapnis daudziem. Ņemot vērā mūsdienu iespējas, gribas māju, kas atšķiras no citām un izceļ iemītnieku personību. Tomēr šādu vēlmju izmaksas, kas veidojas projektējot savu māju, parasti ir lielas un ģimenes šī iemesla dēļ nereti ir spiestas atteikties izvēlēties ko citu.  Lielisks risinājums šādās reizēs ir jau gatavi privātmāju projekti kuru priekšrocības ir vairākas –  ģimene var nopirkt jau pilnībā pārdomātu un unikālu projektu, neiztērējot tik daudz līdzekļu.

Privātmājas projekts “Baltais koks”

Privātmājas projekts ir ideāli piemērots, ja ģimenes īpašumā ir zemes gabalam ar izteiktu reljefs. Tāpat jāpieņem netradicionālus risinājumus, jo divas no trim guļamistabām izvietotas nevis jumta stāvā, bet pagrabā, kas pilnībā apgāž sabiedrībā izplatītos uzskatus par telpu plānojumu un tā pamatojumu.

Pirmajā stāvā atrodas ieejas halle, apvienota dzīvojamā istaba ar virtuvi, sanitārais mezgls ar pirti un neliela guļamistaba. Privātmājas projektam nav tehniskās telpas ar apkures iekārtām, jo ēka projektēta atbilstoši energotaupīgas mājas standartam. Apkure paredzēta ar nelieliem elektriskajiem kaloriferiem, bet avārijas situācijām katrā stāvā paredzēta vieta vienai krāsnij. Īpaši ir tas, ka “Baltais koks” mājas projekta arhitektūra risināta askētiski, viss akcents likts uz balinātu dēļu apdari fasādēm un iekštelpām.

“Mājas un pirts” privātmājas projekts

Klasiskāku vērtību cienītājiem arhitektūras birojs piedāvā mājas projektu ar pirti. Ēkas plānojuma kompozīcija ir klasiska, jo pirmā stāvā ir halle ar sanmezglu un tai pieguļošu dzīvojamo istabu, virtuvi un ēdamistabu. Savukārt, saimniecības blokā atrodas garāža divām automašīnām un noliktava dārza inventāram. Otrā stāva līmenī ir halle, kas reizē ir viesu istaba, tāpat arī divas guļamistabas un kopīga garderobe ar vannas istabu.

Risinājums “Mini”

Privātmāju projekts “Mini”  projekts ir piemērots, ja ģimenei ir limitēti līdzekļi, jo tā var kalpot kā vasaras mītne vai arī kā pirmā kārta ēkai, kurai pēcāk pie aizmugures sienas var ieplānot piebūvēt vēl divas istabas ar vannas istabu. Tas ir iemesls,  kāpēc mājas projekts risināts ļoti vienkārši un atturīgi, lai maksimāli samazinātu sagaidāmo būvizmaksu tāmi vēlāk paplašinot māju.

Privātmājas projekts nelielam zemes gabalam

Ja ir neliels zemes gabals, noderēs privātmājas projekts, kuras platība ir vien nieka 10×8.6 metri, tādēļ plānojums ir netradicionāls, bet pilnībā ērti un kompakti funkcionējošs. Ēkas arhitektūra risināta askētiskā, pilsētnieciskā stilā. Pirmajā stāvā izvietota neliela halle ar sanitāro mezglu un apvienota virtuve ar dzīvojamo istabu. Otrajā stāvā trīs bērnu istabas, garderobe un vannas istaba, bet lielā guļamistaba ar lielu vannas istabu trešajā, mansarda stāvā.