Esi soli priekšā zaglim – parūpējies par sava auto drošību!

kasko kalkulatorsPirmā lieta, par kuru vajadzētu parūpēties katram apzinīgam auto īpašniekam, kuram rūp sava un arī transportlīdzekļa drošība, ir apdrošināšana. Lai arī to nevar saukt par brīnumlīdzekli, kas pasargās no jebkurām briesmām, apdrošināšana pilnīgi noteikti ir tas dokuments, kas būs ļoti nepieciešams, ja gadīsies nonākt kādā ķibelē, kas saistīta ar automašīnu – vai tie būtu bojājumi negadījuma rezultātā, apzagšana utt. Piemērotākā apdrošināšana, kas palīdzēs jums pasargāt savu transportlīdzekli, noteikti būs KASKO. Ne velti to dēvē par visu risku apdrošināšanu, jo patiesi, tajā iekļauto risku saraksts ir diezgan garš un daudzpusīgs. KASKO apdrošināšana palīdzēs, ja auto būs sabojāts meža dzīvnieku vai mājdzīvnieku dēļ, ja bojājumus būs radījusi ūdens vai uguns ietekme, ja zagļi būs to aplaupījuši, kā arī aiznesuši no auto salona tādas lietas kā sporta vai atpūtas inventāru, datoru utt. Ja nepieciešams, varēsit izvēlēties arī KASKO piedāvāto diennakts palīdzību uz ceļa, kas īpaši noderēs ziemā, ja nevarēsit iedarbināt mašīnu, vai arī gadījumos, kad, esot uz ceļa, pēkšņi beigsies benzīns, vai pārplīsīs riepa. Apdrošinātāju interneta mājaslapās atrodamais KASKO kalkulators jums noderēs, lai nekavējoties noskaidrotu precīzu summu, kas jāmaksā par apdrošināšanu, jo ir pašsaprotami, ka vēlamies zināt, cik maksājam par saņemtajiem pakalpojumiem, kā arī to, kas tiek sniegts pretī.

Lai arī apdrošināšana ir tiešām efektīvs veids, kā pasargāt savu automašīnu no zagļu nodarījumiem, ir vairākas citas metodes, kā tu vari būt soli priekšā noziedzniekam.

Statistika liecina, ka visbiežāk zog tieši Vācijā ražotos auto. Īpaši jāuzmanās būtu “Volkswagen” un “Audi” īpašniekiem, taču par drošības pasākumiem der padomāt arī tiem, kuri brauc ar Japānā ražotiem spēkratiem – “Honda Civic”, “Mazda 6”, “Toyota Auris” un “Avensis”.

Pirmā lieta, ko var darīt ikviens auto īpašnieks, lai pasargātu savu īpašumu, ir, iegādājoties papildus drošības sistēmu. Katru gadu ražotāji nāk klajā ar jaunām automašīnu aizsardzības sistēmām, taču to vājais posms ir sērijveida ražošana. Ja zagļi fokusējas un vienas automobiļu markas zagšanu, ar laiku tie “uzķer”, kādas problēmas ir sastopamas šo transportlīdzekļu aizsardzības sistēmās. Šo iemeslu dēļ ieteicams aprīkot auto ar stūres vai ātrumkārbas saslēdzēju. Ja zaglis redzēs, ka auto ir šādas drošības sistēmas, viņš, zinot to, ka šī transportlīdzekļa nozagšana prasīs vairāk laika, var tai atmest ar roku. Tā rezultātā jūs būsit pasargāti. Protams, nevajadzētu aizmirst arī par klasiskās signalizācijas uzstādīšanu, jo arī tā var kalpot par brīdinājumu ļaundarim.

Otrā lieta, par ko padomā, ir vieta, kur noparko auto. Vislabāk, protams, to darīt garāžā vai apsargājamā stāvvietā, taču, ja novietojat mašīnu pie mājas, izvēlieties labi apgaismotu un gājēju apmeklētu vietu. Savukārt veikalu stāvvietās auto lieciet tādos punktos, uz kuriem ir vērstas novērošanas kameras.