Esi pārliecināts dodoties ceļojumā

celojumu apdrosinasanaSākoties vasarai vairs nevaru pat nosēdēt mājās pēc darba – tā vien gribas iesēsties auto un doties kaut kur dabā. Un vienalga – tuvāk vai tālāk, tas nekas ka rīt atkal darbs, un agri jāceļas – vēlme nesēdēt mājās ir nepārvarami spēcīga. Tomēr ar vēl lielāku entuziasmu un nepacietību lūkojos pāris nedēļas uz priekšu – atvaļinājums! Un tad gan ar tuvāku izbraucienu mašīna nepietiks. Ceļasomas sakravātas, pase kabatā, visticamāk lidmašīnas biļetes kopā ar to. Tikai uz kurieni? Kā piedzīvojumā – paņem globusu, aizver acis un iegriez – kur pirksts apstāsies – uz turieni! Labi, šāds scenārijs nav tik vienkārši izpildāms. Toties iespēju robežās paceļot taču gribas, ja ne katru, tad vismaz katru otro atvaļinājuma laiku pavadīt ārpus Latvijas robežām, iepazīstot jaunas kultūras, ēdienus, tradīcijas un cilvēkus.

Tā ka ceļoju jau labu laiku un šo iespēju izmantoju vienmēr, esmu regulārs ceļojuma apdrošināšanas polišu pircējs. Ir ceļojumi, kur protams, polisi izmantot nesanāk (un labi, ka tā, no vienas puses). Un tomēr doties ceļojumā un zināt, ka esi apdrošinājies un nodrošinājies pret dažādiem negadījumiem un situācijām – prāts kļūst daudz mierīgāks. Ir gadījušies ceļojumi, kas polise izrādās patiešām derīga un būtu daudz nepatīkamāk un sarežģītāk risināt situācijas, ja būtu devies ceļojumā bez apdrošināšanas polises – tāpēc tagad ceļojumā iepriekš neapdrošinājies nedodos.

Ko tad īsti man dod ceļojumu apdrošināšanas polise? Iegādājoties apdrošināšanas polisi pirms ceļojuma, pasargājam sevi no tādiem riskiem kā neparedzēti (1) medicīniskie izdevumi – ja ceļojuma laikā gadās saslimt vai ciest negadījumā, apdrošinātājs segs medicīniskos izdevumus, (2) nelaimes gadījumi –apdrošināšanas atlīdzību, ja nelaimes gadījuma rezultātā rodas paliekoša invaliditāte vai iestājas nāve, (3) bagāža un personiskās mantas – atlīdzinās bagāžas sabojāšanu, nozaudēšanu un zādzību laikā, kad tā atradās bagāžas nodaļā, bagāžas glabātuvē, (daži apdrošinātāji piedāvā apdrošināt bagāžu arī pārējā ceļojuma laikā pret zādzību) un (4) civiltiesiskā atbildība – apdrošināšana sedz netīši nodarītus zaudējumus apkārtējo personu veselībai, dzīvībai vai to mantai.. Tāpat iespējams arī apdrošināt skaidras naudas, ceļojuma čeku, dokumentu sabojāšanu un nozaudēšanu vai zādzību. Lielākā daļa Latvijas apdrošinātāju piedāvā ceļojumu apdrošināšanas polises, kā arī cenas nav nesamērīgi augstas – ceļojuma apdrošināšanas polises cena atkarīga no izvēlētajiem apdrošināšanas riskiem; apdrošinājuma summas lieluma; ceļojuma galamērķa un  apdrošināšanas termiņa. Labāk ceļot droši!

Vairāk par ceļojumu apdrošināšanu - http://www.compensa.lv/content_lv/travel.html