Energoefektīva sadzīves tehnika ļauj ietaupīt naudu ilgtermiņā

Lielā un mazā sadzīves tehnika vidēji sastāda ap 30% no mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņa. Tā kā ikdienā izmantojam dažādas elektroierīces aizvien vairāk, bet elektrības cena nekļūst īpaši zemāka, tad energoefektīvas tehnikas izvēle ir kļuvusi īpaši aktuāla.  

Ierīču atstāšana „gaidīšanas” režīmā lieki tērē enerģiju un naudu

Datori un dažādas izklaides ierīces bieži vien tiek atstātas gaidīšanas režīmā, lai vajadzības gadījumā tās varētu ātri ieslēgt. Tomēr, gaidīšanas režīmā ierīces izmanto daudz enerģijas, pat, ja konkrētajā brīdī tās netiek izmantotas. Ierīces gaidīšanas režīmā ir viens no faktoriem, kas rada papildus elektroenerģijas patēriņa izmaksas, bez kurām varētu arī iztikt.

Dažreiz ir grūti pateikt vai ierīce ir ieslēgta vai izslēgta, tāpēc, ja sadzīves tehnika ir atvienota no elektrības padeves, kamēr to nelietojat, varat būt drošs, ka elektrība netiks lieki patērēta.

Elektroenerģijas patēriņš nav atkarīgs tikai no konkrētās iekārtas modeļa un tehniskās specifikācijas

Daudz kas atkarīgs arī no tā, kā šīs iekārtas tiek izmantotas. Piemēram, drēbju mazgāšana aukstā ūdenī var ietaupīt pat 5 reizes vairāk enerģijas, nekā mazgājot tās siltā ūdenī.

Energoefektīva sadzīves tehnika ļaus jums ietaupīt naudu un samazināt elektrības rēķinu vēl vairāk, ja to gudri izmantosiet. Ierīces novietojums un veids, kādā tā tiek izmantota un uzturēta, var ietekmēt tās elektroenerģijas patēriņu. Piemēram, novietojot ledusskapi blakus plītij, tam būs jāuzstāda lielāka jauda, lai saglabātu ēdienu vēsumā.

Sadzīves tehnikai parasti ir enerģijas patēriņa novērtējuma etiķetes, kas palīdz izdarīt pareizo pirkumu

Kad pienākusi kārta aizstāt veco tehniku ar jaunu, apsveriet domu par energoefektīvu modeļu iegādi tieši jūsu vajadzībām. Pat, ja sākotnējās izmaksas ierīcei ir lielākas nekā zemākas energoefektivitātes klasei, ir vērts ieguldīt līdzekļus tehnikā, kas atmaksāsies ilgtermiņā – izpaužoties kā zemāki elektrības rēķini un samazinātas siltumnīcas gāzu emisijas.

Sekojiet līdzi arī ražotāja instrukcijai, lai saglabātu ierīci darba kārtībā un garantētu, ka ierīce kalpo visu tai paredzēto laiku vai pat vēl ilgāk. Tas palīdzēs izvairīties no dārga remonta un nevajadzīgiem izdevumiem.

 

Padomājiet arī par to, ko darīsiet ar ierīci, kad pienāks laiks tās nomaiņai pret jaunu. Tehniku, kas ir darba kārtībā, var izmantot atkārtoti, tāpēc var sazināties ar labdarības organizāciju, lai piedāvātu to kādam, kam tā ir nepieciešama. Ja tehnika vairs nav lietojama, vislabāk izmantot to uzņēmumu pakalpojumus, kas piedāvā sadzīves tehnikas savākšanu un utilizāciju.