Dūmvadi par saprātīgām cenām

rgj.lv dumvadu montazaŅemot vērā to, ka Latvijas klimatiskie apstākļi paredz ne tikai skaistas vasaras, bet arī drēgnus rudeņus un aukstas ziemas, tad katra latvieša mājā noteikti būs kāda apkures sistēma ar ko savu mājokli uzturēt siltu aukstajos ziemas vakaros. Daudzdzīvokļu mājās noteikti būs centrālapkure bet pirms kara laika būvētajās koka ēkās un privātmājās visbiežāk sastapsim krāsns vai apkures katla apsildi. Centrālapkuri, protams, var ierīkot arī privātmājā, taču tas ir ļoti dārgs prieks un iepriekš rūpīgi jāizsver tas, vai tas ir izdevīgi. Tā kā Latvijā un Eiropā kopumā ir nepieciešama apkure, vai, ja vienkārši vēlaties ierīkot viesistabā kamīnu mājīgai atmosfērai, ir nepieciešams kvalitatīvs dūmvads, kas izslēdz iesēju rasties siltuma zudumiem un dažādām citādām nelaimēm, kas saistītas ar nekvalitatīvu dūmvada izbūvi.

Kas nepieciešams labam dūmvadam?

Galvenokārt svarīgi ir tas, lai dūmvadi būtu veidots no kvalitatīviem materiāliem, kas maksimāli izslēdz tā iespēju sagrūt, sadegt vai kādā savādākā veidā sabojāt apkures sistēmu un mājokļa uzbūvi kā tādu. Otrs svarīgākais noteikti ir tas, ka dūmvada izbūve un apkures sistēmas ierīkošana tiek uzticēta profesionāļiem. Protams, šis prieks nav lēts, un ļoti bieži varam dzirdēt to, ka dažādi blēži, uzdodoties par meistariem, piesavinās naudu un pazūd, vai izdara darbu tik nekvalitatīvi, ka labošanā nepieciešas ieguldīt divas reizes lielāku summu. Tādēļ iesakām izmantot tikai sertificētu meistaru pakalpojumus, jo tas nozīmē ne tikai kvalitatīvi izpildītu darbu, bet arī drošības garantiju un adekvātu samaksu padarītajam.

Kas veido dūmvada cenu?

Dūmvada izbūves izmaksas veido galvenokārt trīs pozīcijas:

  • Detaļu cenas – lai arī ārēji vizuāli tā nešķiet, pat pēc skata vienādās mājās var būt atšķirīga dūmvada pozīcija un tā izbūvei nepieciešams dažādu detaļu skaits un izmērs;
  • Sarežģītība – šeit, protams, liela nozīme ir arī tam vai dūmvads tiek izbūvēts mājā, kurā pirms tam tāds nav bijis, vai tas tiek pilnībā pārbūvēts vai izlabots;
  • Darbs – ņemot vērā to, ka dūmvadu izbūve nav no tiem vienkāršākajiem darbiem, attiecīga cena tiek piemērota arī darbam.

Tātad – viss kopējais izcenojums tiek aprēķināts individuāli un balstoties uz nepieciešamo detaļu skaita un izmēriem, dūmvada sarežģītības un darbu.

Ienāc RGJ.lv mājas lapā un apskaties piedāvājumu!