Dermatoloģiska sejas tīrīšana piņņu ārstēšanai

Ādas tīrīšanas māksla laika gaitā ir attīstījusies un mūsdienās šis process, īpaši sejas ādas tīrīšana, ir kļuvis īpaši relaksējošs un patīkams. Kardinālas izmaiņas notikušas arī tīrīšanas līdzekļu izvēlē, kur kādreizējais pamata tīrīšanas līdzeklis – ziepes – nu tiek aizstāts ar daudz efektīvākiem un sejas ādai draudzīgākiem kopjošajiem līdzekļiem, savukārt sejas tīrīšana tiek piedāvāta profesionālos kosmetologu salonos.   

Dermatoloģisku problēmu gadījumos, piemēram, ja sejas ādu ikdienā nomoka pinnes, atopiskais dermatīts, alerģijas vai cita veida problēmas, papildus ikdienas sejas tīrīšanas rituālam ieteicams laiku pa laikam vērsties arī pie speciālista – kosmetologa. Īpaši nopietnos gadījumos pirms tam nepieciešams konsultēties arī ar dermatologu, jo problemātiska āda prasa daudz rūpīgāku kopšanu un pat ārstniecisko līdzekļu lietošanu.

Sejas ādas tīrīšana ir process, kas var atšķirties atkarībā no tā, kāda veida problēmu nākas risināt. Visā pasaulē viena no izplatītākajām ādas problēmām ir pinnes, kas sastopamas ne tikai pusaudžiem, bet arī cilvēkiem trīsdesmit un pat četrdesmit gados. Pinnes parasti rodas, kad poras tiek nobloķētas ar taukvielām un baktērijām, radot iekaisumu un pat infekcijas.

Pastāv dažādas iespējas, kā ārstēt pinnes, atkarībā no to smaguma pakāpes. Visbiežāk ārstēšana ietver speciālus tīrīšanas līdzekļus, zāles iekšējai lietošanai, ķīmiskos pīlingus un pat lāzerterapiju. Tomēr svarīgākais preventīvais pasākums ir regulāra dermatoloģiska sejas tīrīšana, lai novērstu taukvielas – sebuma aktīvu izdalīšanos un baktēriju rašanos. Sejas tīrīšana iespējama mājas apstākļos ar speciālista ieteiktiem kopšanas līdzekļiem, tomēr dziļu sejas ādas attīrīšanu, atbrīvojot to no atmirušajām ādas šūnām, spēj tikai kosmetologs.

Kosmetologu var apmeklēt profilaksei, piemēram, reizi vienā vai divos mēnešos, vai arī kursu veidā. Dermatoloģiskas tīrīšanas procedūras palīdz uzlabot sejas ādas stāvokli un, pateicoties profesionālajiem kopšanas līdzekļiem, atjaunot ādas mikrofloras dabīgo līdzsvaru. Regulāra un pareiza sejas kopšana palīdz novērst ārējos piņņu rašanās iemeslus, tādējādi arī pasargājot ādu no bojājumiem, piemēram, piņņu rētām un plankumiem.

Problemātiskas ādas gadījumā kosmetologs var ieteikt arī ķīmisko pīlingu, kas atbrīvo sejas ādu no atmirušajām šūnām un vienmērīgi noloba ādas virskārtu. Gala rezultātā sejas āda izskatās daudz tīrāka un dzīvīgāka, kā arī piņņu radītās rētas kļūst nemanāmākas.

Risinājumi sejas tīrīšanai ir plaši un daudzveidīgi, neatkarīgi no ādas tipa un problēmsituācijām. Atliek tikai izvēlēties pareizo speciālistu un turpināt veikt rūpīgu sejas kopšanu arī ikdienā, lai rezultāti būtu redzami ilgtermiņā.