Dažas mājas uzkopšanas viltības

putekļu sūcējiMājas uzkopšana reizēm var šķist kā vislielākās mocības un sāpīgākais darbs. Ikdienā jau tā esam tik ļoti piepildījuši savu grafiku ar pienākumiem un darbiem, ka mājokļa uzkopšana kļūst par vēl vienu neciešamu pienākumu. Tomēr tā varētu arī nebūt. Lai mājokļa uzkopšana kļūtu par salīdzinoši patīkamu un vienkāršu nodarbi, vien nepieciešamas dažas viltībiņas un laba sadzīves tehnika. Mūsdienu modernajā laikmetā par tehnoloģisko izgudrojumu palīdzību nav jāsūdzas – putekļsūcēji roboti, veļas mašīnas, kas pašas lieliski saprot, kas jādara un tā tālāk. Tomēr bez cilvēka rokas un darbīgā soļa noteikti neiztikt mājas uzkopšanā – lai cik arī gudra un attīstīta tehnoloģija mums nebūtu pieejama.

Mājas uzkopšanai parasti atvēlām konkrētas dienas – vienu vai divas dienas nedēļā, kad atrodam brīvāku laiku, lai uzkoptu māju tā pilnīgāk – no viena gala līdz otram. Protams, trauki tiek mazgāti katru dienu, virtuves galds noslaucīts, puķes aplietas un tā tālāk. Tomēr lielie uzkopšanas darbi notiek retāk – katru dienu tam visticamāk laika nav. Un tad, ja pus diena jāvelta mājas uzkopšanai – mēģinām to padarīt jautrāku, vienkāršāku un patīkamāku.

Piemēram, telpu uzkopšanu lieliski var apvienot ar citām nodarbēm. Ja vienlaicīgi runājam pa telefonu, putekļu slaucīšana vai sūkšana šķiet daudz vieglāka, te gan nepieciešams padomāt par klusa putekļu sūcēja iegādi – tāda, kas netraucētu dzirdēt sarunu biedru. Tāpat sarunas laikā var piepildīt veļas mašīnu vai apliet telpaugus. Arī tehnikai ir nozīme – putekļu sūkšanu vislabāk sākt no istabas tālākā stūra, virzoties uz durvīm – gluži tāpat kā mazgājot grīdu.

Tā kā mājās telpu daudz, arī uzkopšana nenotiek tikai vienā vien. Un visbiežāk tieši dzīvojamā istaba un virtuve prasa vislielākās pūles – telpas, kur atrodamies visbiežāk. Piemēram, virtuves uzkopšanu vienmēr labāk sākt no plīts labās malas, pārvietojoties pulksteņa rādītāja kustības virzienā. Virtuvē tieši plīts virsma allaž būs netīrākā daļa, tādēļ tā jātīra kā pēdējā, neizplatot plīts netīrumus pa visu virtuvi. Tāpat tīrākai virtuvei labāk aizmirst par papīra dvieļiem! Labāk un efektīvāk ir izmantot mikrošķiedras drāniņas.

Jebkuras telpas uzkopšana jāsāk no augšas uz leju – lai grīdas paliek kā pēdējās, kur likvidēt nekārtības un putekļu pēdas. Katrā gadījumā, mājokļa uzkopšana var kļūt par pavisam jautru nodarbi, ja atvēlām tai noteiktu laiku, ieslēdzam mūziku un izmantojam visas saimniecībā pieejamās ierīces. Arī grīdu bez paklāja var sūkt ar putekļu sūcēju, kas būs pat nedaudz efektīvāk, kā noņemties ar slotu, kura vēl pareizi jāizvēlas – slotas sariņu mīkstums ir būtisks istabas birstes izvēles kritērijs!