ČETRI DABĪGI AUGU VALSTS LĪDZEKĻI LABĀKAM MIEGAM

kvalitativs miegsIr jau krietni pāri pusnaktij, bet jau vairākas stundas esi pavadījis gultā, grozoties no vieniem sāniem uz otriem un cenšoties aizmigt. Prātā rosās dažādas domas, kas līdzinās sniega bumbas efektam – šķiet, sākumā iedomājies par vienu sīku lietu, bet nu jau esi pavadījis vairākas bezmiega stundas. Kāpēc mūs piemeklē šādi bezmiega mirkļi un kā ar tiem tikt galā, lietojot dabīgus preparātu?

Ja saskaries ar bezmiegu, “cauru” miegu vai grūtībām aizmigt, ir svarīgi uzreiz nekrist panikā, bet censties iedziļināties, kādēļ tā notiek. Miegu tiešā veidā ietekmē mūsu dzīvesveids un ieradumi. Dziļu miegu var aizkavēt intensīvs darbs vakarā, ilgstoši pavadīts laiks pie datora vai televizora, pārmērīga kofeīnu saturošu dzērienu lietošana, kā arī stress. Lai arī kādi būtu bezmiega iemesli, jāatceras, ka tā nav slimība, bet gan indikators, ka jāpiedomā pie sava dzīves ritma. Tādēļ arī uzreiz nevajadzētu ķerties pie spēcīgām miega zālēm. Latvijas pļavas (un nu arī aptiekas) patiesībā ir pilnas ar dabīgiem ārstniecības augiem, kuru nomierinošais efekts spēs uzlabot miega kvalitāti.

Viens no senāk zināmajiem augiem ar nomierinošu efektu ir baldriāns. Tā saknē esošās vielas veicina ātru aizmigšanu, turklāt miegs kļūst kvalitatīvāks, un tādēļ cilvēks jūtas labāk atpūsties.

Nemainīgu vietu latvieša zāļu tēju plauktiņā ir izpelnījušās aromātiskās piparmētras, kurām piemīt ne vien patīkama garša, bet arī nomierinošas īpašības. Turklāt tās ietekmē cilvēks jūtas vienlaikus mierīgāks, tomēr arī tonizēts, jo piparmētru tējas lietošana sniedz pozitīvu ietekmi uz smadzeņu darbību!

Šķiet, nebūs garšas ziņā maigāka ārstniecības auga par kumelīti. Lai arī tās ziediņi izskatās smalki un vārīgi, tā spēj darīt brīnumus, nomierinot un relaksējot. Galvenais ļaut tai ievilkties apmēram desmit minūtes, lai sasniegtu vēlamo efektu.

Tiem, kas vēlas pamēģināt ko mazāk tradicionālu, jaunums varētu būt timiāna bezmiegu ārstējošās īpašības. Tā uzlējumu lieto devās pa vienai līdz divām ēdamkarotēm trīsreiz dienā.

Lietojot ārstniecības augu tējas, jāatceras, ka, lai arī tas ir dabas dots produkts, arī ar to intensīvu un nepārtrauktu lietošanu veselības uzlabošanas nolūkos nevajadzētu aizrauties ilgāk par mēnesi, bet, ja tos lietojam īpaši koncentrētās devās, lietošanu vajadzētu uz laiku pārtraukt pēc nedēļas. Tomēr, ņemot vērā ārstniecības augu dažādību, tos iespējams variēt un dažādot – tādējādi gan to iedarbība paliks nemainīgi augsta, gan arī būs iespēja iepazīt dažādus vērtīgus, Latvijā augošus ārstniecības augus.

Informācijas avots: http://aptiekas.apotheka.lv/cetri-dabigie-preparati-labakam-miegam/