Ceļojuma apdrošināšana

celojuma apdrosinasanaZiemas agrā tumsa vienmēr man šķitusi nedaudz nomācoša. Uz darbu nākas doties tumsiņā, arī mājās tumsiņā – dzīvo kā kurmis. Bet vasara – tā jau ir pavisam cita lieta. Dodies no darba mājās kaut vai desmitos vakarā, vienalga salīdzinoši gaišs. Bet nevar taču visu gadu dzīvot pa darbu vien, jāatpūšas! Un ja vēlamies tā nopietni atpūsties, paņemt atvaļinājumu, tad, visbiežāk, izvēlamies šajā laikā kaut kur doties. Un, ja ziema bijusi īpaši gara un ilga, tad izvēlamies doties tādā kārtīgā ceļojumā. Protams, ideja lieliska, tomēr dažas lietas pirms tam, kuras zināt, pavisam noteikti ir nepieciešams.

Viena, un teiktu, ka pati būtiskākā – ceļojuma apdrošināšana. Pirms došanās ilgi kārotajā atvaļinājumā, derētu parūpēties arī par to, lai atvaļinājums patiešām būtu atpūtas un piedzīvojumu laiks, ne pārvērstos par laiku stresam un kreņķiem. Protams, iegādāta ceļojuma apdrošināšanas polise nenovērsīs nepatīkamas situācijas, ja tādām gadīsies notikt – tomēr novērsīs to radītās sekas. Īsāk sakot – ja gadījās nokavēt lidmašīnu vai pazaudēt bagāžu – panikā krist nevajadzēs. Jā, atgadījās šāda situācija, tomēr apdrošinātājs par to parūpēsies, tāpēc viss nav zaudēts.

Ko tad īsti nodrošina ceļojuma apdrošināšanas polise un cik daudz ceļotāju patiešām izvēlas to iegādāties? Statistika rāda, ka ar katru gadu pieaug to ceļotāju skaits, kas izvēlas ceļot droši – tas ir, ar iegādātu apdrošināšanas polisi. Ceļojumu apdrošināšanas polise lielākoties iekļauj standarta riskus, pret ko tiek apdrošināts ceļotājs vai ceļotāji – medicīniskie izdevumi, būtiski dodoties tālākā un ilgākā ceļojumā; palīdzības apdrošināšana – tulka pakalpojumi, juridiskā palīdzība, dokumentu atjaunošana, nelaimes gadījumu apdrošināšana; civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un bagāžas apdrošināšana. Atsevišķas apdrošināšanas kompānijās ceļojumu apdrošināšanas polises detaļas var piedāvāt atšķirīgas, tāpat kā iekļautos riskus un pie tiem minētos nodrošinājumus. Tāpat, noteikti jāzina, vai polise, kuru plānojat iegādāties, darbojas tieši tajā valstī, uz kuru gribas  doties ceļojumā. Pārsvarā visas Eiropas valstis ir iekļautas, ja ir vēlme doties uz eksotiskākām valstīm, tad visa nepieciešamā informācija no apdrošinātāja jānoskaidro laikus.

Pie ceļojumu apdrošināšanas riskiem augstākminēto izdevumu segšana nozīmē to, ka izdevumus, kas radušies pēkšņas saslimšanas rezultātā, nelaimes gadījumu rezultātā, tiek segti ne tikai ārstēšanas izdevumi, bet arī transportēšana uz mītnes zemi – savu valsti. Letālos gadījumos tiek segta arī apdrošinātā mirstīgo atlieku transportēšana uz mītnes zemi. Palīdzības apdrošināšana ietver tulka palīdzību, juridisko palīdzību – ja radušās kādas problēmas ceļojuma laikā, dokumentu atjaunošana, bērna aprūpe, kā arī tiek segta tuvinieka ierašanās, ja nepieciešama tā klātbūtne.