Braukt ziemā ir bīstamāk?

octaApgalvojums, ka braukšana ziemā ir bīstamāka, ir gan patiess, gan nepatiess reizē. No vienas puses – jā, ziemā ir nedaudz sarežģītāki braukšanas apstākļi, kā vasarā. Autovadītājam jāņem vērā laika apstākļi, iespējams apledojums, lielāks bremzēšanas ceļš un jābūt dubultā uzmanīgam, nekā braucot vasarā. Ziemā ir jāmaina gan braukšanas temps, gan stils, gan ātrums, lai braukšana ziemā būtu droša. Un lūk, izpildot visas šīs nianses, braukšana ziemā kļūst par nemaz ne tik bīstamu pasākumu. Respektīvi, braukšana ziemā nav bīstamāka, kā braukšana vasarā, ja esam uzmanīgi un pielāgojamies ziemas laika apstākļiem, prātīgi un rūpīgi izvēloties savu braukšanas manieri un ātrumu.

Protams, ne vienmēr tas var palīdzēt izvairīties no avārijas situācijām, jo ne vienmēr varam būt 100% uzmanīgi, droši un prasmīgi, ja rodas neparastas situācijas uz ceļa. Un tad lieti noder auto apdrošināšanas polises. Viens – obligātā apdrošināšana OCTA, bez kuras neviens transportlīdzekļa vadītājs vispār nedrīkst piedalīties satiksmē. Un otrs – KASKO – auto apdrošināšana, kas pašu pasargās no liekām galvassāpēm. Ziemā negadījumus var gadīties izraisīt gan pašam, gan būt cietušajam, ja kāds cits autovadītājs nespēj līdz galam novaldīt savu spēkratu. Un neatkarīgi no situācijas, daudz veiksmīgāk būs risināt negadījuma sekas, ja auto ir apdrošināts arī ar KASKO, ne tikai obligāto apdrošināšanu.

KASKO apdrošināšanas polise ir noder ikvienam autovadītājam, kas vēlas pasargāt sevi no negaidītiem izdevumiem, ja automašīna tiek bojāta, apzagta vai pat nolaupīta, kas arī nav nekas neparasts, lai gan visbiežāk par to nepadomājam, līdz šāda situācija nav jāpiedzīvo. Atšķirībā no OCTA, KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga un atlīdzina transportlīdzekļa īpašniekam zaudējumus arī tad, ja ceļu satiksmes negadījumā būs vainojams pats autovadītājs. Visbiežāk KASKO polise tiek iegādāta vieglajiem auto, taču KASKO apdrošināšanu iespējams iegādāties arī kravas automobiļiem, dažāda izmēra autobusiem, traktortehnikai, motocikliem vai piekabēm.