Biznesa Lepnums – Saņem balvu par panākumiem uzņēmējdarbībā!

altum

Šā gada maijā žurnāls  “iBizness” aicināja mazos un mikro uzņēmumus pieteikties balvai Biznesa lepnums 2016. Biznesa lepnuma balvas ideja, “iBizness” galvenā redaktore Kristīne Dzelstiņa norāda, ka katrā Latvijas mazajā biznesā, kuru mums ir desmitiem tūkstošu, slēpjas aizraujoši biznesa un veiksmes stāsti. Tieši mazie uzņēmumi un mikrouzņēmumi ir tie, kas veicina un veido biznesa vidi un kultūru, virzot visu valsts attīstību. Tieši tāpēc, lai godinātu un izceltu mazos uzņēmējus, tiek aktualizēta Biznesa lepnuma balva, kas ļauj plašākai sabiedrībai iepazīties ar mazo uzņēmēju veiksmes stāstiem un viņu piedāvāto produkciju vai pakalpojumiem.

Līdz 6.jūnijam uzņēmēji tika aicināti pieteikties balvai. Uz to varēja pretendēt uzņēmumi, kas radījuši inovatīvu produktu, īstenojuši oriģinālu produkta virzības stratēģiju, apguvuši jaunus tirgus vai lepojas ar strauju apgrozījuma pieaugumu vai augstiem produktivitātes rādītājiem. Balvai uzņēmumus varēja pieteikt gan to īpašnieki vai darbinieki, gan sadarbības partneri vai klienti.

Biznesa lepnuma 2016 balvu mikrouzņēmumu grupā ieguva SIA “Overly”, savukārt mazo uzņēmumu grupā – SIA “MGS FACTORY”. Uzvarētāji saņēma galveno balvu – mākslinieka Aivara Kerliņa izgatavoto “Veiksmes atslēgu” kā simbolisku veiksmes vēlējumu biznesa gaitās, kā arī iespēju izvietot reklāmu žurnālā “iBizness” 1000 EUR apmērā. Savukārt AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” specbalvu saņēma Rēzeknes novada uzņēmums SIA “MS-IDI”.

AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, viens no Biznesa lepnuma 2016 atbalstītājiem, norādījis, ka mūsdienās mazo uzņēmumu izaugsmei pieejams plašs finanšu pakalpojumu klāsts privātajā finanšu tirgū, bet gadījumos, kad uzņēmumam finansējums privātajā tirgū nav pieejams, tam jādodas uz ALTUM, kas ar savu piedāvājumu papildina komercbanku produktu klāstu.

Pusotra gada laikā ALTUM finansējuši vairāk nekā 1400 mikrouzņēmumus, to attīstībā ieguldot  aptuveni 50 miljonus eiro. Mazie uzņēmumi ir vitāli svarīgi valsts ekonomikai,  tieši tāpēc AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” šogad kļuvuši par konkursa Biznesa lepnums 2016 partneri, lai kopīgiem spēkiem veicinātu mazo uzņēmumu aktivitāti un izaugsmi.

Apbalvojumu saņēmušie mazo uzņēmumu vadītāji pasākuma laikā neslēpa patieso prieku par darba un centienu novērtējumu. Eksports, nākotnes plānošana un Latvijas vārda nešana pasaulē ir ļoti būtiskas mazo uzņēmumu vērtības, atgādinot, ka mazajiem uzņēmumiem jebkurš atbalsts nozīmē patiešām daudz.

Katrā no grupām konkursam tika izvirzīti trīs finālisti:

Mikrouzņēmumu kategorijā:

SIA “RAISKUMA LABUMU DARĪTAVA” (Pārgaujas novads);

SIA “DABBA” (Raunas novads);

SIA “Overly” (Rīga).

Savukārt mazo uzņēmumu grupā finālam izvirzīti:

SIA “Karameļu darbnīca” (Jelgava);

SIA “MGS Factory” (Kuldīgas novads);

SIA “MS-IDI” (Rēzeknes novads).

Pasākumu organizē žurnāls “iBizness” sadarbībā ar SIA “LURSOFT IT”, atbalsta AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” un SIA “Tele2”.