Biznesa attīstība izmantojot loģistiku un avio kravu pārvadājumus

Sonora.lv logistikaNemaz tik daudz cilvēku nezina to, ar ko nodarbojas loģistikas speciālisti, savukārt šo jēdzienu gan ir kaut kur dzirdējuši. Derfinīcijā minēts ka tas ir procesu kopa, kas pēc iespējas labākā veidā palīdz precei nonākt no rūpnīcas līdz tās lietotājam. Nav nemaz tik vienkārši ražot produktu un tad to nogādāt veikalos, jo ir vajadzīgs izpētīt to, kā tas ir izdarāms vispiemērotāk katrai no iesaistītajām pusēm. Kravu pārvadājumi, transportēšanas pakalpojumi, konteineru pārvaldīšana, noliktavas pakalpojumi un citi tamlīdzīgi procesi, katrs katru reizi ir saistīti ar loģistiku. Protams, ka nav iespējams strādāt bez cilvēkresursiem pat loģistikā un šos cilvēkus sauc par loģistikas speciālistiem, kuri īsteno ātrāko kā arī finansiāli izdevīgāko veidu, kā ražošanas galaprodukts tiek nogādāts līdz savam pircējam. Loģistika ir viens no tiem līdzekļiem, ar kuriem mūsdienu ekonomikā, ražotājs nodrošina adekvātu konkurētspēju tirgū kā arī sekmīgi virza savu biznesu. Loģistika mūsdienās ietver teju visas sfēras un jomas kādas vien esam spējīgi iztēloties, ja temats ir par un ap preces izveidi un ceļu pie patērētāja.

Sfēras lietpratēji un darbības virzieni.

Lai ērtāk varētu saprast to, kas īsti ir loģistika, piedāvajam izskaidrot – loģistikas speciālistam ir jānodrošina tas, lai visas nepieciešamās lietas ir vietā īstajā vietā un laikā, vajadzīgajā daudzumā un arīdzan par īsto izcenojumu. Tas nozīmē, ka speciālists ir zinošs gan par kravas automašīnām, noliktavām, transporta pakalpojumiem gan pa sauszemi, gan jūras ceļos. Loģistikai ir atrodami vairāki darbošanās novirzieni, kas nodrošina nepieciešamo funkciju norisi, lai beigu iznākums ir novērtējams ar plus zīmi:
• Iepirkšanas loģistika – regulē visu nepieciešamo izejvielu piegādāšanu pie ražotāja produkta tapšanai;
• Ražošanas loģistika – pārrauga visu to, kas saistīts ar preces radīšanu – plāno tehnoloģisko procesu, organizēšanu, koordinē kā arī regulē dažādas darbības, lai apmierinātu patērētāja vēlmes un izpildītu uzņēmuma nodomus;
• Sadales loģistika – virza gatavo produkciju līdz pircējam;
• Servisa loģistika – rūpējas par un ap pakalpojumiem, kas apmierina pircēja vēlmes un vajadzības pirms un pēc produkta iegādes.

Kas veicina precīzu saražotā loģistiku?

Loģiski, ka loģistikas speciālists būs viens no tiem, kurš gādā par visu notikumu virzību, savukārt tas būs tikai viens no ķēdes posmiem. Tā, lai veicinātu ātru saražotā nokļūšanu līdz patērētājam, tiek lietoti dažādi citi servisi un pakalpojumi. Kā , piemēram, ir jāmin transportēšana un pārvadājumi, pasūtījumu apstrādāšana un to izpilde, krājumu pārvalde, kas minimizē to apmērus, taču gādā par un ap nemitīgu ražošanu, turklāt arī noliktavas pakalpojumi vienmēr ir noteicoša loģistikas procesa daļa. Kā piemēram, ja nepieciešama lietu transportēšana uz Britu salām un būs jālieto ūdens transports, tad loģistikas speciālistam būs jāatrod visi atbilstošie resursi, tā, lai šis process būtu ātrs, lēts, izdevīgs kā arī kvalitatīvs. Bet, kravas pārvadājumi Latvijā kā arī tuvākajās valstīs, parasti tiek nodrošināti izmantojot kravas transportlīdzekli pa zemes ceļiem.

Loģistikas pakalpojums var būt pieejams atsevišķās firmās, kas nodrošina to kā savu produktu kā arī ar loģistiku var nodarboties pat speciālas, firmā izveidotas nodaļas, taču tas būs novērojams salīdzinoši lielos uzņēmumos un koncernos, kas ražo lielu daudzumu dažādu preču, kas sekmīgi jānogādā līdz klientam. Loģistikas firmas vienmēr ir ļoti aktuāli servisi un kravu pārvadājumi Latvijā vienmēr ir vajadzīgi, tāpat kā pārvadājumi uz Angliju vai kādu citu Eiropas vai pasaules vietu, jo atsākas attīstīties ražošana ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā.