Kas ir bezvadu internets?

bezvadu wifi internets

 

 

 

 

 

Ņemot vērā to, ka 21. gadsimtā cilvēks atrodas mūžīgā kustībā, tad preces un pakalpojumi tiek pielāgoti viņa vajadzībām, nevis otrādi. To varētu saukt par mūsdienu burvību, jo palīdz attīstīties itin visam, tajā skaitā tehnoloģijām, kas ikdienas dzīvi padara vieglāku daudziem no mums. Ja runa ir par iepriekš minēto atrašanos mūžīgā kustībā, tad jāpiemin, ka atrodoties tajā, cilvēks nevēlas pazaudēt savu ikdienas ritmu, tādēļ tiek darīts viss, lai varētu darīt to pašu ko darbā vai mājās, ja runa ir par darbībām, kas saistītas ar datora un interneta izmantošanu. Noteikti radīsies jautājums, kā tad atrodoties kustībā, to varētu nodrošināt, bet varam apgalvot, ka tas ir izdarāms pavisam elementāri.

Vēsture.

Internets kā tāds, kļuva plašāk populārs tikai deviņdesmito gadu sākumā un tad to izmantoja pārsvarā dažādas valsts un pašvaldības organizācijas un tika plaši pielietots arī izglītībā. Savu uzplaukumu, ja tā to var nosaukt, tas piedzīvoja divtūkstošo gadu sākumā, kad internets jau kļuva par pierastu lietu mājokļos. Tajā laikā bija dažādi interneta pieslēguma veidi un tā pievades nodrošinājumi. Mūsdienās aiz vien populārāks kļūst optiskais internets, kas palēnām sāk aizstāt parasto kabeļu internetu. Vēl salīdzinoši nesen varējām tikai sapņot par to, ka interneta sniegtās priekšrocības varēsim izmantot ne tikai atrodoties savās mājās, bet arī ārpus tām, un šī vēlme ir piepildījusies ar bezvadu interneta palīdzību.

Kas tas īsti ir?

Kā jau nosaukums liek par sevi manīt, tad šeit nav iesaistīti nekāda veida vadi vai kabeļi, kas varētu likties traucējoši. Šis aspekts gan ir divējāds – ja mājās ir ierīkots internets,  pieslēgts caur kabeli, tad vadi, protams, būs, bet izmantojot rūteri, interneta sakari ir pieejami visā mājā nevis tikai tad, ja interneta kabelis ir pievienots datoram. Jaunākās paaudzes rūteri un modemi nodrošina interneta pievadi ar speciāli ievietotu SIM karti, kas nodrošina to, ka nav vajadzīgs kabeļu internets, lai mājās nodrošinātu stabilu pieslēgumu. Ir arī modemi, kas ir pievienojami tieši datoram, šādā veidā interneta pieslēgums būs pieejams jebkur, kaut vai pļavas vidū.

Kā izvēlēties?

Šeit ir divas iespējas:

  • Ja mājās ierīkots kabeļinternets – viss, kas nepieciešams, ir rūteris, kas nopērkams jebkurā elektropreču veikalā. Tas jāpievieno interneta kabelim un bezvadu internets nu ir pieejams jebkurā Jums ērtā vietā savā mājoklī un pat dažu metru rādiusā ap to;
  • Ja mājās kabeļinterneta nav – arī nepieciešams rūteris vai modems, kas nodrošina iespēju ievietot SIM karti, kas sevī ietver noteiktu interneta lietošanas datu plānu.

To, kāds pieslēguma veids ir ērtākais, lemj tikai tie, kuri šo internetu izmantos un pavisam noteikti nevajag aizmirst par drošību, uzstādot savam Wi-Fi rtīklam paroli.