Bērnu fizioterapija – garants attīstībai.

bērnu fizioterapijaSava bērna labā vecāki ir gatavi izdarīt visu – nopirkt skaistākos ratiņus, jaunākā dizaina drēbītes un gultiņu. Tomēr viena no būtiskākajām lietām bērna attīstībā ir pareiza bērna aprūpe, un tās skaitā ietilpst arī fizioterapija. Skaistas drēbes kļūs nevērtīgas, ja bērniņš attīstīsies pārāk lēnu vai vecāku kļūdu dēļ regulāri mocīsies, piemēram, ar paaugstinātu muskuļu tonusu. Tāpēc gaidot bērniņu ir vērtīgi un vajadzīgi konsultēties ar speciālistiem, kas palīdzēs pareizi un efektīvi aprūpēt mazuli.

 

Pirmā reize pie fizioterapeita.

Pie fizioterapeita jaunajiem vecākiem vēlams aiziet jau pirms bērniņš ir dzimis. Šajās tikšanās reizēs fizioterapeits ieteiks, kā mazuli pareizi jānēsā, jāmazgā, jākopj, jāģērbj. Nereti vecāki uzskata, ka šīs lietas iemācīsies intuitīvi. Bet diemžēl tas ir mīts un neatbilst patiesībai. Bērnu fizioterapija ir ļoti svarīgs veiksmīgas attīstības priekšnosacījums.

 

Tikpat svarīgi ir labiekārtot vidi sev apkārt, lai bērniņam ienākot pasaulē, būtu ērts un drošs pārtinamais galdiņš, atbilstošas rotaļlietas. Tad, kad bērniņš ir piedzimis, ļoti vēlams fizioterapeitu apmeklēt vēlreiz, lai iemaņas, kas iegūtas teorētiski, nu jau spētu izmantot praktiski.

 

Kad nepieciešamas atkārtotas vizītes?

Dažkārt ir nepieciešama tikai viena vizīte pie fizioterapeita, tomēr ir gadījumi kad nepieciešams fizioterapijas seanss – rehabilitācijas kurss. Fizioterapiju pielieto, ja bērniņam ir pazemināts muskuļu tonuss, ko paaugstina ar masāžas palīdzību.

 

Savukārt otrā gadījumā, ja tonuss ir paaugstināts, jāpārliecinās, kā pozicionē mazuli – kā pārnēsā un kopj. Īpaši svarīgs šajā gadījumā ir hendlings. Tāpēc atkal jāatgriežas pie sākotnējās vizītes pie speciālista – tā patiešām ir ļoti nozīmīga, jo pat  veselam bērniņam muskuļu tonusu var paaugstināt vecāku rokas! Tā ir milzīga atbildība!

 

Bērns uzmanīgi jāvēro.

Tiklīdz vecāki pamana bērnam neraksturīgas kustības vai to trūkumu, uzreiz ir jāvēršas pie fizioterapeita. Piemēram, bērns ir sācis rāpot un pēc pāris dienām to vairs nedara. Ja problēmas konstatē ļoti savlaicīgi, tās ir iespējams efektīvāk novērst un ļaut bērniņam izaugt pilnvērtīgi un neradīsies balsta-kustību aparāta problēmas.

 

Ja bērnam ir problēmas ar fiziskajām aktivitātēm – skriešanu, iešanu, kāpšanu pa trepēm -, fizioterapeits izstrādās individuālu fizioterapijas vingrojumu  kompleksu, kas uzlabos fiziskās spējas, palīdzēs noturēt līdzsvaru un turpināt attīstīties.

 

Ļoti nozīmīgs rādītājs bērna veselīgai attīstībai ir stāja. Sevišķi aktuāli tas ir kļuvis mūsdienās. Ja bērnam redzami asimetriski pleci, palielināts kakla izliekums, apaļa mugura, bērnam sāp mugura, ceļi vai pēdas – pilnībā iespējamas stājas problēmas un ar steigu jāmeklē palīdzība. Neārstētas stājas problēmas var novest pie mugurkaula deformācijas un smagām sekām pieaugot.