Vadītāja apliecības iegūšanas pirmais posms – autoskolas izvēle

autoskola

Būsim atklāti, mācību uzsākšana autoskolā var būt laikietilpīga un dārga, tāpēc piemērotas auto skolas izvēle ir tik ļoti būtiska. Protams, apmācības process un spējas mācīties braukt lielā mērā atkarīga no paša indivīda, tomēr izmaksas un braukšanas nodarbību skaits ir atkarīgs arī no tā cik kvalitatīvi autoskola veic apmācības procesu.  

Kā lai atrod to labāko autoskolu?

Pa visu Latviju ir daudz labu autoskolu, kas sniedz kvalitatīvus pakalpojumus, bet nozīmīgākais ir auto skolas personāls, proti, pasniedzēji un instruktori. Tieši no viņu apmācības taktikas lielā mērā ir atkarīgs tas cik veiksmīgi Jums ies šajā apmācību procesā. Jāsaka, ka autoskolās visi pieturās stingri saviem plāniem un apmācību grafikiem un diez vai būs tādi, kas, piem., palaidīs ātrāk no teorijas nodarbības, ja pēc plāna ir paredzēts mācīt ilgāk. Kāpēc? Tāpēc, ka autoskolās regulāri notiek pārbaudes no CSDD.

Labākais veids kā uzzināt par autoskolas reputāciju – atsauksmes

Padomu uzklausīšana no draugiem vai radiem, kas paši nesen gājuši autoskolā ir labs sākums. Pēc tam seko izpēte internetā, piem., apmeklējot vietni autoskolas.com vari iepazīties ar labāko autoskolu Rīgā un Latvijā aprakstiem, kā arī uz vietas salīdzināt autoskolu pasniedzēju un instruktoru sekmības procentus, pēc kā beigu beigās var izdarīt izvēli par labu kādai no tām. Protams, var mēģināt apstaigāt katru autoskolu un salīdzināt mācību telpas, salīdzināt līgumus – kādas tiesības, pienākumi, cik ilgi derīgs līgums, kāda samaksas u.tml.

Vai katrā braukšanas nodarbībā Tev būs viens un tas pats instruktors?

Tieši vadīšanas nodarbības ir tā dārgākā apmācības daļa un noteikti vēlēsies izvēlēties instruktoru, kas nodrošina kvalitatīvu apmācību. Labākajam rezultātam var pamainīt instruktorus, piem., kādu laiku pamācīties braukt pie viena un tad pie otra, pamainot tajā skaitā arī mācību mašīnas. Jaunais instruktors ar „svaigu” skatījumu vieglāk spēs norādīt uz kļūdām, ja tādas būs.

Braukšanas nodarbību skaits atkarīgs no kategorijas, piem., B kategorijai tās ir minimālās 14 braukšanas nodarbības, bet tiem, kas iepriekš nav braukuši parasti nepieciešams vēl ilgāks laiks mācībām. Tāpēc, ja jūti, ka pie izvēlētā instruktora netiec uz priekšu, tad Tev ir visas tiesības mainīt esošo pret citu instruktoru, ko piedāvā šī pati autoskola vai privāto, instruktoru.

Ja esi nolēmis sāk apgūt auto vai motocikla vadīšanas iemaņas, tad izvēlies autoskolu prātīgi un ienāc Aautoskolas.com!