Autokrēsliņi un to veidi

autosēdeklīšiMazulis ģimenē parasti ienes tikai prieku un laimi, bet arī rūpes, satraukumu un jaunus pienākumus. Kad sieviete uzzin, ka ir stāvoklī, tad pēc laiciņa jaunie vecāki parasti sāk domāt par to, ko ir nepieciešams iegādāties, lai uz mazuļa ierašanos šajā pasaulē, viss būtu sagatavots un nebūtu papildus uztraukumu, kuri jau tā garantēti ne mazums. Protams, ka lielajā uztraukumā un kņadā, kas valdīs pēdējās grūtniecības nedēļās, ir iespējams kaut ko aizmirst, bet ir dažas lietas, ko iesaka iegādāties jau uzreiz. Un viena no šādām lietām ir bērnu autokrēsliņš. Lai gan pastāv uzskats, ka autokrēsliņu jāiegādājas kopā ar mazuli, lai noskaidrotu to, kā viņš tajā jūtas, dodoties mājās no slimnīcas tas tā pat būs vajadzīgs, tādēļ, ja ir iespēja to aizņemties no draugiem vai radiem, tad varat to darīt un pēc tam doties nopirkt to īsto un vienīgo.

Krēsliņu piemērotība un ērtums

Daudziem būs pārsteigums, kad uzzinās to, ka autosēdekļi ir tik pat dažādi cik paši bērni. Tieši tādēļ, ir vēlams tos iegādāties kopā ar mazuli. Ja ar pirmo sēdeklīti tas neizdevās, tad ar otro noteikti tas jāņem vērā. Nepareizi izvēlēti autokrēsliņi, mazulim radīs neērtības un var veidoties dažādas kaulu un muskuļu attīstību traucējošas situācijas, kas var atsaukties uz veselību nākotnē. Princips ir tāds pats kā ar bērnu ratiņiem – ir jāzina un jāsaprot tas, kā mazulis tajos jūtas. Ne vecāki, ne vecvecāki nesēdēs konkrētajā autokrēsliņā un nedrīkst to izvēlēties tikai tāpēc, ka mammai patīk krāsa vai opim patīk kā tas izskatās automašīnas salonā. Ja mazulis jūtas ērti krēsliņā, kas varbūt nav tik vizuāli skaists, kā gribētos, tad tas ir jāpērk un liekas diskusijas nav vajadzība veidot.

Kādos veidos iedala autokrēsliņus?

Daudziem šķiet, ka autokrēsliņi kalpo bērnam visu laiku no dzimšanas brīža līdz tam vecumam, kad atvase ir sasniegusi likumā nosauktos 1.50 m, lai varētu sākt droši pārvietoties bez šīs palīgierīces automašīnas salonā. Bet tā gluži nebūs taisnība. Autokrēsliņi iedalās sekojoši:

  • Kategorija no 0 – 13 kilogramiem;
  • Kategorijā no 0 – 18 kilogramiem;
  • Kategorijā no 9 – 18 kilogramiem;
  • Kategorijā no 9 – 36 kilogramiem;
  • Kategorijā no 15 – 35 kilogramiem.

Kā redzams, autokrēsliņi iedalās dažādi, tādēļ neskaidrību gadījumos, nevajag baidīties lūgt palīdzību pārdevējiem, kuri sniegt konsultāciju!

Amia.v interneta veikalā ir ļoti plaša auto krēsliņu izvēle - https://www.amia.lv/lv/categories/baby-products/car-seats-and-accessori/