Auto noma Lielbritānijā

Neskatoties uz to, ka man patiešām patīk aplūkot neredzētas vietas un gūt jaunus iespaidus, ceļošana mani vienmēr pamatīgi nervozē. Galvenās raizes man sagādā praktiskie jautājumi – viss šķiet tik svešs un nesaprotams, ka reizēm nespēju izdarīt pat pavisam vienkāršas lietas. Kur iegādāties pārtiku? Kā izprast neredzētās tehnoloģijas? Kā nokļūt no punkta A līdz punktam B? Šie un daudzi citi jautājumi man sagādājuši ne mazums neērtību un neveiklu situāciju.

Arī, ciemojoties pie radiem Lielbritānijā, nekādi nespēju visu paveikt tā, lai justos gana komfortabli un spētu pilnvērtīgi izbaudīt atpūtu. Lai gan daudzajās viesošanās reizēs šo apkārtni esmu gana labi iepazinusi, reizēm vēl joprojām mēdzu maldīties pa ieliņām un neveiksmīgi meklēt īstā maršruta autobusu. Turklāt reizēs, kad man līdzi ir bērni, viss beidzas ar to, ka lielāko brīvdienu daļu pavadām mājās – drošā un pierastā vidē. Braucot ar sabiedrisko transportu, mazie ātri nogurst, kļūst miegaini un nepacietīgi, turklāt garām pastaigām viņi ir pārāk mazi. Lai gan gleznainās ainavas viņus iepriecina, ceļš, kas jāmēro no radu mājas līdz transportam un apskates objektu starplaikos,  mazos nogurdina tik ļoti, ka beigu beigās nekas no redzētā viņus vairs neinteresē.

Tuvojoties ikgadējam ceļojumam, manas bažas pieauga spēkā. Biju droša, ka atkal atkārtosies jau ierastais scenārijs. Taču, darbavietā kārtojot auto ilgtermiņa nomas līgumu, pievērsu uzmanību tam, ka uzņēmums, kas nodrošina autoparku, piedāvā arī starptautiskus pakalpojumus – auto nomu īstermiņā vairāk nekā 100 pasaules valstīs.

Izpētot auto nomas uzņēmuma Sixt mājas lapu, noskaidroju, ka Lielbritānijā – man par patiesu pārsteigumu – šīs kompānijas nomas punkti atrodami vairāk nekā simts pilsētās, turklāt daļā no tām pat vairākās vietās. Turklāt tie bāzējas arī vairākās lidostās, tai skatā tajā, kurā ik reizi ielidoju es. Turpinot izpēti, secināju, ka arī automašīnas pasūtīšana ir pavisam vienkārša. Aizpildot laukus mājas lapā, jāatzīmē, kurā vietā klients mašīnu vēlas saņemt, bet kur – nodot. Bez tam šos punktus iespējams izvēlēties atšķirīgus, atkarībā no izraudzītā ceļojuma maršruta. Tāpat jānorāda auto nomas termiņš. Nākamajā solī jau iespējams rezervēt konkrētu auto. Sistēma ir ļoti ērta un vienkārša, jo uzreiz redzams gan auto modelis, kam pievienots ilustratīvs foto, gan kopējā cena – atbilstoši iepriekš norādītajam termiņam.

Automašīnu nomas cenā jau iekļauti 300 nobraukti kilometri, apdrošināšana un ceļa nodoklis. Gala summu sastāda vairāki komponenti, ko iespējams caurredzami pārskatīt, noskaidrojot, cik un par ko tiek maksāts. Pēc tam atliek tikai piereģistrēties un gaidīt apstiprinājumu.

Nolēmu, ka šī iespēja jāizmēģina. Esmu pārliecināta, ka personīgais autotransports ievērojami atvieglos ceļošanu un ļaus redzēt un piedzīvot daudz vairāk nekā ierasts.

Jāpiebilst, ka auto rezervēšanas laikā man radās dažas neskaidrības. Zvanīju uz Sixt klientu apkalpošanas centru. Tur man visu izskaidroja un ieteica izdevīgākos variantus, tā palīdzot izvēlēties. Lai gan angļu valodu zinu diezgan labi, man patiešām palīdzēja tas, ka konsultācija bija pieejama latviešu valodā – tā uzreiz jutos drošāk un lēmumu varēju pieņemt, lieki nenervozējot.