Augošam bērnam piemērots velosipēds

Ikviena māmiņa zina, cik grūti ir sagādāt vajadzīgās lietas laikā, kad bērns, šķiet, ikkatru dienu nedaudz pastiepjas garumā. Vēl pagājušajā mēnesī nopirktie apavi vairs īsti neder, bet pavisam nesen iegādātās drēbītes jau liekas par īsu. Līdzīgi notiek arī ar citām lietām, piemēram, velosipēdu. Turklāt ritenis, kas nav atbilstošs bērna augumam, nav tikai neparocīgs – tas var apdraudēt mazā drošību.

Mana dēla pirmais braucamrīks bija koka skrejritenis bez pedāļiem. Biju dzirdējusi, ka šāda veida ritenis lieliski attīsta bērna līdzsvara izjūtu un sagatavo mazuli īstajam velosipēdam. Turklāt tas bija parocīgs, viegli pārnēsājams un stabils, tāpēc bez raizēm ļāvu puikam ar to pārvietoties ne tikai telpās, bet arī ārā. Jau pirmajās dienās pamanīju, ka mazais par jauno rotaļlietu ir sajūsmā, un sapratu, ka ilgi ar skrejriteni neiztiksim – pavisam drīz būs pienācis laiks iegādāties velosipēdu.

Kad bērnam palika trīs gadi, uzdāvinājām viņam pirmo bērnu velosipēdu. Izvēlējāmies vienkāršu modeli, kas nesvēra pārlieku daudz – vēlējāmies, lai mazais pats iemācās ar to tikt galā, proti, vienlaikus ar riteņbraukšanas mākslu apgūst arī prasmi parūpēties par savām lietām un zināmu patstāvību. Puika salīdzinoši ātri visu apguva– sācis trenēties braukšanā pa asfaltu, jau drīz vien viņš bez grūtībām pārvietojās arī pa nelīdzenākām virsmām. Protams, viņš vēl bija mazs, tāpēc bez palīgritenīšiem neiztikt – galvenais šajā vecumā ir izprast riteņa darbības principus un vingrināt prasmi noturēt līdzsvaru.

Uz ziemu velosipēds tika droši novietots pagrabā, savukārt, pienākot pavasarim, – kāds pārsteigums – konstatējām, ka pagājušajā sezonā iegādātais braucamrīks dēlam kļuvis par mazu. Viņš bija kļuvis ievērojami garāks, līdz ar to bija nepieciešams arī jauns velosipēds. Turklāt nolēmām, ka jāizmēģina divritenis – zēns jau bija pietiekami liels, lai mācītos braukt pats.

Aizlienējuši divriteni no nedaudz vecākā brālēna, uzsākām grūto mācību procesu. Protams, iesākumā gāja visādi – mazais krita un atkal cēlās, ik pa brīdim paziņoja, ka grib atpakaļ veco riteni, bet nākamajā rītā atkal devās apgūt jauno braucamrīku. Pēc kāda laika viņš bija apguvis divriteņa darbības principus, un kritieni beidzās. Brīdis, kad ieraudzīju, ka viņš brauc pats, bija īpašs – sapratu, ka mans mazulis vairs nav nemaz tik maziņš, un būs vien jāpērk viņam pašam savs braucamrīks.

Tomēr nedrīkstēja aizmirst, ka dēls turpina augt. Nevēlējāmies ik sezonu tērēt naudu dārgam bērnu velosipēdam, tomēr gribējām, lai pārvietošanās būtu droša. Šim nolūkam bija svarīgi, lai ritenis būtu labas kvalitātes un iegādāts vietā, kur būtu iespējams saņemt garantiju.

Vīra māsa pastāstīja, ka savam dēlam iegādājusies lētu bērnu velosipēdu interneta veikalā bikko.lv. Šeit divriteņi pieejami plašā klāstā, un iespējams sameklēt to, kas piemērots bērna augumam un svaram. Turklāt riteņi ir jauni un izturīgi, bet ražotājs garantē tiem augstu kvalitāti. Tā kā nebijām droši par to, kāda lieluma divritenis mums būs vispiemērotākais, zvanījām uz interneta veikala konsultatīvo tālruni. Darbiniece uzdeva mums vairākus jautājumus un piedāvāja izvēlēties no trīs modeļiem, kas būtu atbilstoši.

Visbeidzot, kad velosipēdu bijām izraudzījušies, veicām pasūtījumu. Viss bija izdarāms ļoti ātri un viegli saprotami. Divritenis jau atradās veikala noliktavā, tāpēc piegāde notika, lieki nekavējoties. Arī pats divritenis bija lielisks. Tagad esmu droša – ja nākamajā sezonā dēlam būs vajadzīgs atkal jauns braucamrīks, es skaidri zināšu, kur to iegādāties.