7 risinājumi sakārtotai un iedvesmojošai darba videi

rakstāmgaldi, datorgaldiKā zināms, darba vide ļoti ietekmē darba ražīgumu. Tādēļ ir svarīgi to iekārtot tā, lai tā būtu pēc iespējas komfortablāka un iedvesmotu jauniem sasniegumiem. Turpini lasīt rakstu un smelies idejas efektīvas un ērtas darba zonas iekārtošanai!

Tāfele svarīgākajām piezīmēm

Ja Tev ir ieradums darba gaitā radušās idejas piefiksēt uz piezīmju lapiņām, labs risinājums būs pie sienas piestiprināta korķa tāfele. Pirmkārt, tādā veidā piezīmes nekur nepazudīs, otrkārt – tās būs labāk pārredzamas un vajadzības gadījumā arī papildināmas. Tāpat korķa tāfele lieliski kalpos dažādu grafiku, darba plānu un atgādinājumu piestiprināšanai.

Apgaismojums

Produktīvam darbam nepieciešams arī labs apgaismojums. Vislabāk gan, ka darba telpā ir plaši logi, lai tajā iekļūst pietiekami daudz saules gaismas. Tas nepieciešams ne vien ekonomikas nolūkos – ir pierādīts, ka mākslīgais apgaismojums veicina nogurumu un mazina darba tempu. Tomēr, pat ja darba galds atrodas tieši pie loga, tomēr tas tik un tā jāaprīko ar labu galda lampu.

Darba galds

Būtisks faktors ir arī labs darba galds – tam jābūt pietiekami lielam un ērtam. Lai arī šobrīd nopērkami visdažādākie rakstāmgaldi, datorgaldi vislabākie būs tie, kuriem ir papildus atvilktnes vai plauktiņi. Tādā veidā viss darbā nepieciešamais nebūs jānovieto uz galda virsmas un strādāt būs daudz vienkāršāk.

Ar plauktu sistēmu diezgan vienkārši var aprīkot arī visparastāko galdu – atliek tikai izvēlēties piemērotus plauktus – piemēram, nelielus koka plauktiņus sīkumu glabāšanai vai mazo atvilktņu sistēmu, kas paredzēta rokdarbniekiem un amatniekiem.

Ja darbā tiek izmantots stacionārais dators, laba izvēle būs speciālie datorgaldi, kas paredzēti ērtai datora lietošanai.

Iegādājoties galdu, noteikti jāizvērtē, vai zem tā būs pietiekami daudz vietas kāju novietošanai.

Galda piederumi

Dokumentu novietošanai lieliski noder speciālās kastītes un groziņi. Ja rakstāmo ir daudz, vērts sarūpēt arī praktisku rakstāmlietu trauciņu. Starp citu, tam nebūt nav jābūt speciālajā rakstāmlietu veikalā gādātajam – šim nolūkam veiksmīgi var izmantot gan burciņas un bundžas, gan virtuves traukus, kanniņu, vāzi vai kādu citu trauku, kas lieliski pilda savas funkcijas un labi iederas interjerā.

Ja darba diena nepaiet rakstot datorā un uz papīra veicot vien dažas piezīmes, un nepieciešams liels skaits rakstāmo, ērts un atjautīgs risinājums var būt pie sienas piestiprināta rakstāmpiederumu trauciņu rinda, kurā tad var ievietot visus rakstāmos – pildspalvas, zīmuļus, flomāsterus un visu pārējo. Pirmkārt, šis risinājums ļauj pārskatīt un atrast vajadzīgo daudz vienkāršāk, otrkārt – ļauj ietaupīt vietu uz galda virsmas.

Kastītes un groziņi noderēs arī dažādu noderīgu sīkumu novietošanai – tādā veidā viss nepieciešamais vienmēr būs pie rokas. Lai nerastos apjukums, sevišķi sākumā, kamēr nav pierasts pie jaunās kārtības, var izmantot uzlīmes marķēšanai – tā noteikti būs vieglāk orientēties un pēc darba paveikšanas visu atlikt atpakaļ tam paredzētajās vietās.

Laba alternatīva sīkumu, piemēram, šķēru, otu, lineālu un līmlentu uzglabāšanai būs pie sienas stiprināmas auduma (vai cita materiāla) kabatiņas. Tādā veidā viss vajadzīgais vienmēr būs viena rokas stiepiena attālumā – bez lādīšu virināšanas un groziņu pārmeklēšanas.

Dokumentu kastes un mapes

Dokumentus un citus papīrus, kas tik drīz nebūs vajadzīgi, ērti var ievietot mapēs un nolikt tālākajos plauktos vai atvilktnēs, savukārt tos papīrus, kas būs nepieciešami jau labi drīz, vislabāk glabāt speciālās kastītēs. Šādu risinājumu var izmantot arī žurnālu, bukletu un citu informācijas avotu uzglabāšanai. Tādā veidā tie būs pārskatāmi daudz vienkāršāk un ātrāk.

Kastes un kastītes

Ja ir vēlme ieturēt askētisku stilu un visu uzglabāt ‘’nost no acīm’’, jāizmanto kartona kastes. Vienotā stilā izvēlētas vienāda vai dažādu lielumu kastes, novietotas uz plaukta vai citas virsmas, izskatīsies gaumīgi un būs gana praktisks risinājums.

Krūzes paliktnis

Ja esi no tiem, kuri labprāt pie darba galda bauda kafiju vai citus dzērienus, noteikti jāizvēlas krūzes vai glāzes paliktnis. Pirmkārt, tas ir nepieciešams drošības nolūkos – lai nebojātu galda virsmu un nodrošinātos pret nejaušu krūzes apgāšanos. Otrkārt, tas var kalpot arī kā lielisks interjera papildinājums.